Bel soğukluğuna iyi gelen bitkiler

Gereken Sifali Bitkiler:
 Mese palamutu, Kereviz, Günlük, Tarçin, Bayir turpu, Bal , Sirke
Hazirlanis Sekli:
* Mese palamutu kereviz ile birlikte havanda dövülerek toz haline getirilir. Elenerek elde edilen karisima bir tutam günlük ilave edilerek sirke ile yogrulur. Hazirlanan lapa tedavi süresince bele sarilir.* Suda kaynatilan tarçin kabugu süzülerek dinlendirilir. Elde edilen sivi surup kivamina gelinceye kadar bal ilave edilerek surup yapilir. Hazirlanan suruptan isitildiktan sonra yemek arasi bir çay bardagi içilir.
* Tedavi süresince vücut, sirke ile ovusturulur. Dilim­lenen bayir turpu isitilarak agriyan yere sarilir. Bu tedavi­ye bir saat ara ile devam edilir.


Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
Bu yazı 2.053 defa okundu

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir