Driclor Roll On

Vücut ısısını, vücut yüzeyinde ki kaybettiğimiz sıcaklık ile dengelemek terlemenin genel bir amacıdır. Eğer terleme olmazsa vücut ısımız aşırı derecede yükseliş gösterir.

Normalden fazla terlediğimiz durumlar genellikle hava sıcaklıkları, fiziksel aktiviteler veya duygusal stresli olduğumuz durumlardır. Böyle durumlarda ter damlacıkları cilt yüzeyinde görünmeye başlar ve bu çok normal bir durumdur. Çünkü bu bize vücudumuzun ısıyı sabit tutarak koruduğunu göstermektedir. Normal terlemenin dışında birde aşırı terleme görülür. Aşırı derece de terleyen kişiler normal hava sıcaklıklarında bile kontrol edilemez bir şekilde terlerler. Bunun sebebi vücudun termostatının doğru çalışmamasıdır. Bu sebeple vücut, ısının sürekli yüksek olduğunu var sayarak terlemektedir. Vücudun soğutulması amacıyla da ter bezlerinde ki üretim artar ve bu da aşırı terlemeye yol açmaktadır. Aşırı terleme yaşayan kişiler en çok sinirli veya gergin olduğu zamanlarda veya sıcak ve nemli ortamlarda daha fazla terlemektedirler.

Aşırı terleme durumu önlenebilir bir sağlık durumudur. Aşırı terleme vücudun normal ihtiyaçlarının üzerinde ter salgılıyor olması ile ortaya çıkan bir durumdur. Terden en çok etkilenen bölgeler; eller, ayaklar, sırt, yüz ve koltuk altlarıdır. Bu bölgeler ıslak ve yapışkan bir hale gelir. Bu da sizi gün içerisinde rahatsız eder ve günlük aktivitelerini yapmanıza engel olur. Terleme durumunun hafta da en az 1 kez gerçekleşmesi, günlük aktiviteleri yapmada zorluk, ailede aşırı terleme sorunu olması, 25 yaşından önce başlaması ve uyku esnasında terlemenin kesilmesi kriterlerinden en az ikisi 6 aydan daha uzun bir sürede devam ediyorsa aşırı terleme sorununuz var demektir.

Driclor aşırı terlemeyi önlemeye karşı özel olarak geliştirilmiş oldukça etkili bir roll on antiperspiranttır. Driclor roll on aşırı terleme sorunu olan ve normal koşullarda dahi terleyebilen insanlar için uygun olan bir roll ondur. Driclor’un etki sistemi terin kıvamını arttırarak kümelenmesiyle oluşmaktadır. Bu kümeler sayesinde cilt yüzeyindeki gözenekler tıkanır ve yeni terin cilt yüzeyine ulaşması engellenir. Bu sayede aşırı terlemenin de önüne geçilmiş olunur.

Driclor roll on kullanım şekline bakacak olursak ilk önce akmaması adına düz bir zemine koymamız gerekmektedir. Ardından üzerinde bulunan kapağı dikkatlice açarak atabilirsiniz. Sonrasında silindir başlığını Driclor’un ağız kısmına yerleştirerek kapağı kapatacak şekilde kuvvetle bastırınız. Silindir başlığı korumak adına büyük kapağı kullanabilir, onla kapatabilirsiniz. Driclor Roll On uygulamaya geçmeden önce sürülecek olan bölgenin kuru olması gerekmektedir. Aksi takdirde bu bölgelerde tahriş meydana gelebilmektedir. Driclor’un kullanımının ilk başlarında günde bir kez gece yatmadan önce uygulama yapmanız yeterli olacaktır. İnce bir tabaka halinde sürmeniz gerekli etkiyi gösterecektir. Sabah kalktığınızda da isterseniz bu bölgeyi yıkayarak günlük deodorantınızı kullanabilirsiniz. Aşırı terleme durumu etkisini kaybettiğinde de bu uygulamayı haftada 1-2 güne düşürebilirsiniz. Driclor Roll On kullanımın birkaç hafta sonrasında terlemede azaldığı gözlenecektir. Bu sürecin ardından kullanım sıklığınızı azaltabilirsiniz.

Driclor kullanırken ıslak, hasar görmüş, tahriş olmuş, hassas veya da yeni tıraş edilmiş cilde uygulamamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü bu bölgelerde irritasyon oluşabilmektedir. Ayrıca driclorun gözle temasından kaçının. Kullanımının ardından kapağını sıkıca kapatınız ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız. Driclor Roll On ateşten uzak tutun ve dik bir şekilde saklayın. Ürünün takı veya parlak metal yüzeyler ile temasından sakınmalısınız.

Driclor terleme önleyici roll on aşırı terlemeye karşı geliştirilen bir üründür. Driclor sayesinde terlemeniz uzun süreli olarak önlenebilmektedir. Driclor Roll On sayesinde kuru kalarak kötü kokuları uzaklaştırabilirsiniz. Ürün hem kadın hem erkek için kullanıma uygun bir üründür ve her cilt tipine uygun özel olarak geliştirilmiştir.

https://www.dermoeczanem.com/driclor-solution-terleme-onleyici-roll-on-20ml

 

Bu yazı 349 defa okundu Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir