İmplantlar Doğal Görünüm Sağlıyor Mu?

İmplant ağız içerisinde zamanla eksilen dişlerin yerine geçmesi için sağlıklı çene kemiğine yapılan yapay diş kökü uygulama tekniğidir.
İmplant Uygulaması Sonrası Dişler Nasıl Bir Görünüme Kavuşuyor
İmplant ağızda eksik olan bazı dişler veya zaman içerisinde kaybedilmiş tüm dişlere uygulanabilmektedir. Hastalar implant uygulanmasını görünüm açısından doğallığı yakalamak konusunda rahatlıkla tercih edebilmektedir. Özellikle kullanılan izmir implant çeşitlerine bağlı olarak ön dişler ve diğer dişlerde uygulama yapılabilecek farklı materyallerde implantlar mevcuttur. İmplantlar titanyum maddesinden imal edilmektedir.
Bu maddeden yapılan implantlar ağız içerisindeki görünüm açısından oldukça başarılı şekilde doğal diş gibi dursa da, farklı malzemelerden yapılmış implant malzemeleri orijinal diş görünüşü konusunda daha fazla başarılı olabilmektedir. Özellikle hastaların ön dişlerine ve ağız içerisindeki belirli sayıdaki dişlerine yapılacak implant uygulamalarında, zirkonyum bazlı implantlar tercih edilmektedir. Seçenek olarak zirkonyum implantlar tercih edildiğinde orijinal diş görüntüsüne en yakın seviyeye ulaşılabilmektedir. Görüntü açısından hiçbir farklılık yaşanmamaktadır.
Gayet doğal ve hoş bir görünüm elde edilmektedir. Doğal görünüm için tercih edilebilecek farklı bir yöntem de implant köklerinin üzerine porselen protez uygulaması yapılmasıdır. Porselen protez uygulaması sayesinde dişlerde hedeflenen doğallığa ulaşılabilmektedir. İmplant uygulaması yaptıran hastalar dişlerinin değişik görüneceğini düşünseler de, yapılan ön diş uygulamaları da dahil olmak üzere dişlerde kötü görünme ya da farklı durma gibi bir durum yaşanmamaktadır.
Hangi Durumlarda İmplant Uygulaması Yapılamamaktadır?
İmplant uygulaması yapılabilmesi için sağlam bir çene kemiği yapısının bulunması gerekmektedir. Tek diş, belirli dişler yada tüm dişlerde kayıp yaşayan kişilerde koşulsuz şartsız implant uygulaması maalesef yapılamamaktadır. Ağız içi sağlığın belli kriterlere uyması koşuluyla uygulama tatbik edilebilmektedir. İmplant vidasının, olması gerektiği gibi yerleşim sağlayabileceği özellikte olan kemik yapısına sahip kişilerin işlem yaptırması daha uygun olmaktadır. Uygulamanın yapılacağı bölgedeki kemik kalitesi işlemin başarılı olması konusunda en önemli etkendir. İmplant https://www.mynova.org/implant-tedavisi için hastaların ağız sağlığının yanı sıra diş eti rahatsızlıklarının da olmaması gerekmektedir.
Diş eti rahatsızlıkları özellikle implant uygulaması yapıldıktan sonra kesinlikle yaşanmaması gereken rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Günlük olarak fazla sayıda sigara tüketmek kişilerin yaptırdığı implant işlemlerinde sıkıntı yaratabileceğinden, sigara kullanımının olabildiğince sınırlandırılması yada bırakılması gerekmektedir. Uygulanan implantlar başarılı bir şekilde uzun yıllar kullanılmak isteniliyorsa, sürekli ve düzenli bir şekilde diş bakımına dikkat etmek gerekmektedir. Kronik rahatsızlıkları olan kişiler ve ağız bakımını yeterli düzeyde gerçekleştiremeyecek durumda olanların da implant işlemini yaptırmamaları yerinde bir hareket olacaktır.

Bu yazı 299 defa okundu Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir