Kan yapan bitki ve besinler

Yemeklerden 20 dakika önce ve sonrasında koyu siyah çay, süt ve süt ürünlerinin tüketilmesi, yemekteki demir içeren kan yapıcı bir gıdanın içindeki demiri bağlar ve demirden yararlanamazsınız. Onun tersine demir içeren bir gıda alacağınız zaman yemekten 20 dakika önce ve sonrasında koyu siyah çay yerine C vitamini içeren limonata, mandalina ya da greyfurt tüketirseniz demir emilimini artırmış olursunuz
Kansızlık kronikleştiyse mutlaka doktora başvurun
Kansızlık kronikleştiyse kabızlık yapmayan sindirim sistemini rahatsız etmeyen ve şişmanlatmayan doğal demir kaynaklarının hap olarak da alınabileceğini söyleyen doktorlar, bunun mutlaka doktor gözetiminde olması gerektiğinin altını çizdi.


Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
Bu yazı 3.081 defa okundu

You may also like...

1 Beğeni

  1. Kemal Atmaca dedi ki:

    Umarım işe yarar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir