Keklikotu böreği

Bitkilerin dünyasından bir lezzet kaynağı ot daha. Bugünkü makalemizin konusu olacak. Kekikotuyla yapılan çok lezzetli bir börek tarifini vereceğiz.

Malzemeler: 1 kg genç dönemde toplanmış bitki, 200 gr patates, 1 yemek kaşığı tereyağı, yarım yemek kaşığı biber salçası, 100 gr margarin, 4 adet yufka, yeteri miktarda tuz.

Hazırlanışı: Toplanan otlar temizlendikten sonra 5 dakika sıcak suda haşlanır, suyu süzülür ve sıkılır, ince ince kıyılarak bir tabakta bekletilir. Soyulmuş patatesler haşlandıktan sonra iyice ezilir ve tencere içinde kızdırılmış yağ ve pembeleşmiş soğan, salça ve tuz ile karıştırılır. Salça rengini alan patates bitkinin katılmasıyla tekrar karıştırılır ve börek içi hazırlanmış olur. Karışımın dörtte biri yufkanın bir yarısına döşenir, diğer yarısı üzerine kapatılır. Diğer üç yufkada da aynı işlem yapılır. Kızgın saçta pişirilip böreğin iki yüzüne margarin sürülüp servise hazırlanır


Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
Bu yazı 546 defa okundu

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir