Bal, Sarımsak ve Elma Sirkesi Kürü

tarafından
245
Bal, Sarımsak ve Elma Sirkesi Kürü

Eğer bir an önce dengeli beslenmeye ve sağlıklı alışkanlıklar edinmeye başlamazsanız, sınırsız sayıda rahatsızlık gelip sizi bulabilir. Dolayısı ile, vücudunuzun ne denli önemli olduğunun ayrımına varmalı ve ona, fonksiyonlarını düzgün bir şekilde yerine getirebilmesi ve hastalıklara karşı bir bariyer oluşturabilmesi için, ihtiyaç duyduğu besinleri temin etmelisiniz.
Vücudunuza ekstra direnç kazandırmanın bir yolu; sarımsak, elma sirkesi ve bal tüketmekten geçer. Evet. Doğru okudunuz. Muhtemelen şu anda mutfağınızda bulunan, günlük olarak tüketilmesi gerekli bu üç besin, sağlığınıza gerçek anlamda katkıda bulunabilir ve kanser gibi birçok hastalığı önleyebilir.
Elma Sirkesi
Bünyenizi Güçlendirmenin YollarıElma sirkesi, oldukça uzun zamandır mutfaklarda kullanılagelmiştir. Ancak, yemeklerde kullanımının yanı sıra, tıbbi özelliklerinin olduğu da bilinmektedir. Alerji, akne, sinüs enfeksiyonları, grip, yüksek kolesterol, kronik yorgunluk, kontakt dermatit, boğaz ağrısı, gut, artrit ve asidik reflü gibi yüksek sayıda hastalığa karşı etkilidir.
Elma sirkesinden faydalanmak için, damıtılmış veya sentetik olanlar yerine, kesinlikle organik olanları tercih etmelisiniz.
Sarımsak
Bünyenizi Güçlendirmenin YollarıSarımsak, dünya çapında, özellikle çiğ olarak tüketildiğinde, sağlık üzerindeki olumlu etkileri ile bilinmektedir. Sarımsak, tansiyonu dengeleyici, kolesterolü düşürücü ve dolaşımı teşvik edici özelliklere sahiptir.
Ayrıca; hücre hasarını önleyici ve durumu tersine çevirici, ayrıca serbest radikallerle savaşmakta etkili selenyum isimli elementi içermektedir. Araştırmacılar, bu içerikler ve kanserle savaş arasında güçlü bir bağlantı olduğunu bulmuşlardır.
Sarımsak ayrıca antiseptik özelliktedir. Bu sayede de, mantar, virüsler ve bakterilerle savaşır ve sizi enfeksiyonlar ve soğuk algınlığı ile grip gibi problemden korur.
Bal
Dünya üzerindeki en iyi doğal antibiyotik olarak tanımlanan bal, bağışıklık sistemimizi güçlendirici güce sahiptir, özellikle enfeksiyon, grip ve soğuk algınlığı ile savaşta en önemli yardımcımız olan beyaz kan hücrelerini de güçlendiricidir. Bu yiyecek, aynı zamanda, yaraları iyileştirmek, öksürüğü yatıştırmak, ve iyileşme sürecini kısaltmak için de oldukça yardımcıdır.
Bünyenizi Güçlendirmenin Yolları
Hastalıklara Karşı Bir Tedavi Olarak Bal, Sarımsak ve Elma Sirkesinin Karıştırılması
Unutmayın ki, bu üç içerik de, sağlığınız açısından çok çeşitli faydalar sağlamaktadırlar ve de hastalıklarla savaşta, her biri de çok güçlüdürler. Bu besinleri tüketmenin en iyi yolu, onları karıştırarak tüketmektir, ki bu sayede etkilerini de arttırmış olursunuz. Sarımsak, elma sirkesi ve balı karıştırdığınız zaman; tansiyonu düşürücü, soğuk algınlığı ve enfeksiyonları iyileştirici, kanser, astım, artrit, kısırlık ve iktidarsızlık gibi kronik problemleri giderici, olağanüstü bir tedavi elde etmiş olursunuz.
Çeşitli araştırmalar göstermektedir ki, bu üç süper besin, kanserli hücrelerle savaşabilmek açısından, inanılmaz güçlü bir tedavi ortaya çıkarmaktadırlar. Bu karışım ile tedavi gören hastalarda, oldukça olumlu gelişmeler gözlemlenmiştir.
Bu tarifi hazırlayabilmek için, özel bir yol izlemenize gerek yoktur. Malzemelerin ucuz ve ulaşılabilir olması avantajlarına ilaveten, tarifi hazırlamak da oldukça kolaydır.
Malzemeler:
Bir fincan elma sirkesi (250 ml),
Bir fincan organik, pastörize edilmemiş bal (400 gr),
On diş sarımsak.
Hazırlanışı:
Cam bir kavanozda tüm malzemeleri karıştırın ve yaklaşık doksan saniye kadar çalkalayın.
En ideali, bu karışımı beş gün içerisinde tüketmenizdir. Çünkü zaman geçtikçe, faydalı içeriklerini kaybetmeye başlayacaktır.
Buzdolabında muhafaza edebilirsiniz ancak her zaman kapağını kapalı tutmanız gerektiğini unutmayın.
Her sabah uyandığınızda iki yemek kaşığı tüketerek tedaviye başlayın.
Eğer tadından rahatsızlık duyarsanız, bir bardak su veya taze sıkılmış meyve suyu ile karışımı seyrelterek de tüketebileceğinizi aklınızda bulundurun.
Tedaviye başladıktan iki hafta kadar sonra, olumlu sonuçları gözlemlemeye başlayacaksınız.
Afiyet ve Sağlıcakla kalın!