Balgam Söktürücü Çaylar

tarafından
172
Balgam Söktürücü Çaylar

Kışla birlikte artan ve üst solunum yollarını etkileyen hastalıkların öksürük, balgam gibi belirtilerini hafifletmek için bazı bitki çaylarından yardım alabilirsiniz. Sıcak bitki çayları hem boğazınızı yumuşatarak ciğerleri ve mide kaslarını zorlayan öksürüğü hafifletir hem de balgamla birlikte enfeksiyonun vücuttan daha hızlı atılmasını sağlar.
Okaliptüs, kekik, nane gibi bitkilerle hazırlanan çayların buharını solumak ciğerleri açarak hastalık sırasında nefes alıp vermeyi kolaylaştırır.
Balgam Söktürücü Çaylar
Bitkisel çaylar ciğerlerin temizlenmesine farklı biçimlerde yardımcı olabilir. Bazı bitkiler balgam söktürücü özellikleri ile hastalığın daha kısa sürede atlatılmasına yardımcı olurken antimikrobiyal bitkiler balgam oluşumuna neden olan hastalıkla mücadelede vücudunuza destek olur.
Aşağıda yer alan bitkiler dışında sarımsak, öksürük otu (Coltsfoot), karaağaç kabuğu, güneş gülü gibi diğer bitkilerinde öksürüğe iyi geldiği ve balgamın atılmasına yardımcı olduğu çeşitli kaynaklarda yer alıyor. Ancak bitkisel ürünlerin bazı yan etkileri olabileceğini unutmadan bu ürünleri bir uzmana danışarak kullanmanızı öneririm.