Bayır turpu bir çok hastalığa deva oluyor

tarafından
132
Bayır turpu bir çok hastalığa deva oluyor

BAYIR TURPU’ NUN FAYDALARI NELERDİR?
1- KANSER ÖNLEME
Bayır turpu özellikle akciğer ve kolorektal kanserler gibi birçok çeşit kanserin önlenmesi ile ilişkilidir. de birçok çeşit önlenmesi ile ilişkilidir. Bayır turpu glukosinolat olarak adlandırılan bileşikler sayesinde karaciğerden karsinojen olan bileşiklerin giderilmesini sağlar. Buna ilaveten Illinois Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre aynı zamanda tümörlerin büyümesinin bastırılmasına da yardımcı olabilir. Bayır turpu diğer sebzelerden göre daha fazla oranda glukozinolatlara sahiptir.
Sponsorlu Bağlantılar
2- C VİTAMİNİ
Bayır turpu yüksel oranda güçlü bir antioksidan olan C vitamini içerir. C vitamini vücutta kansere neden olan serbest radikal hasarını azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir ve gribe, soğuk algınlığı, diğer bakteriyel ve viral enfeksiyonlara karşı vücudun mücadele yeteneğini destekler.
3- ANTİBİYOTİK VE ANTİBAKTERİYEL
Bayır turpunun enfeksiyon, bakteri ve mantarlara karşı etkili olduğu kanıtlanmıştır. Özellikle bronşit ve idrar yolu enfeksiyonlarına neden bakterilerin yok edilmesinde etkilidir. Bu aynı özellikler, aynı zamanda vücuttaki toksin birikimini önler ve inflamatuar maddeler dışarı atılmasına yardımcı olarak mesane sağlığını destekler.
Bayır Turpunun Faydaları4- SİNÜS
Bayır turpu suyu sinüsleri temizlemeye yardımcı ve sinüs rahatsızlığı hafifletmek için idealdir. Bu, sinüzit için etkili bir tedavi olabilir. Ancak bu teori kanıtlanmamış kalır.
5- AĞRI KESİCİ
Bayır turpu topikal olarak kullanıldığında kas ağrısı ve eklem rahatsızlığını yatıştırabilir. Aynı zamanda baş ağrısına karşı etkili olduğu kanıtlanmıştır. Aynı zamanda cildin yüzeyine ve iltihaplı bölgelere kan akışını bitkiler.gen.tr uyarır.
6- SİNDİRİM SİSTEMİ SAĞLIĞI
Bayır turpu güçlü bir mide uyarıcıdır, iştahı teşvik eder ve bağırsak sindirim enzimlerinin salgılanmasına yardımcı olur.