Biberiye ile cep telefonun zararlarını azaltın

tarafından
104
Biberiye ile cep telefonun zararlarını azaltın

Çoğumuz cep telefonu kullanımının  sağlığa zarar verecek seviyelerde radyasyona maruz kalınmasına sebep olduğunu duymuşuzdur.

Zamanla biriken radyasyona maruz kalma, kanser, DNA hasarı ve zayıf bir bağışıklık sistemine neden olabilir. DNA hasarı, normal hücre büyümesini ve protein üretimini bozar. 2011 yılında Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı (IARC), cep telefonu radyasyonunun kansere neden olabileceğini açıklamıştır.

6 yıl süren bir araştırmada cep telefonu radyasyonuna maruz kalan kan hücrelerinde oluşan DNA hasarının sigaraya ve asbeste maruz kalındığında ortaya çıkan hasardan 3 kat fazla olduğu görülmüştür.

Radyasyonun Zararları

– Kronik yorgunluk
– Depresyon
– Sindirim sorunları
– Bellek sorunları
– Kronik stres
– Uykusuzluk
– Kalp çarpıntısı
– Baş ağrısı / migren

Biberiye ile Cep Telefonu Radyasyonundan Kendinizi Koruyun

Radyasyon,biberiye ve biberiye esansiyel yağı gibi birçok doğal yöntemlerle vücuttan uzaklaştırılabilir. Bu bitkiler radyasyon hasarına karşı güçlü antioksidan özelliklere sahiptir.

British Journal of Radiology, February 2, 2009 sayısında yayınlanan makaleye göre biberiyede bulunan,yağda çözünen karnasol ve karnosik asitler radyasyona karşı çok önemli koruyucu, anti-mutajenik aktiviteye sahip.

Biberiyeden elde edilen rosmarinik asit,hem bir foto-koruyucu olarak hem de serbest radikalleri toplayıcı olarak ve vücudun kendi endojen savunma mekanizmalarını güçlendirici olarak hareket ediyor.

Biberiyeden elde edilen rozmarinik asit kullanıldığında,toksik üretim formülasyon  gecikmiş ve koruma faktörünün, incelenen diğer bileşikler için 3.34 misli daha büyük olduğu bulunmuştur.

Nasıl Kullanmalı

Biberiye çayı yapın.

Malzemeler:

2 su bardağı kaynamış su
2-3 çay kaşığı ince doğranmış yapraklar

Yol:

Taze olarak:

Bir fincana doğranmış biberiye bitkisini ekleyin
Haşlanmış suyu bitkinin üzerine dökün ve 5 ila 10 dakika demlemeye bırakın.
Günlük İçin.

Harici Olarak

Jojoba, Hindistan cevizi ya da ya da avokado yağı  gibi bir taşıyıcı yağ ile biberiye esansiyel yağını karıştırın ve günlük ayaklarınızın altına sürün.

Biberiye uçucu yağı da bir bez veya doku üzerine  birkaç damla damlatılarak, ya da bir aromaterapi difüzör veya buharlaştırıcı ile kullanılarak solunabilir.