Bitkisel ve doğal cilt bakım ve gençleştiriciler

tarafından
153
Bitkisel ve doğal cilt bakım ve gençleştiriciler

Cildin farklı çevre faktörlerine aşırı maruz kalması renk ve yapısına zarar verebilir. Bu nedenle, donuk ve koyu bir cilt, çevre kirliliği, güneşe aşırı maruz kalma, tıbbi durum, stres, kuru cilt, kimyasal kozmetik ürünler veya kötü yaşam tarzı alışkanlıklarından kaynaklanabilir.

Bu tür sorunları yaşayanlar kusursuz ve güzel bir cilde sahip olma eğilimindedir. Cilt gençleştirmek için pazarda çok sayıda krem ve losyon var ama çoğu cildinize zarar verebilecek toksik kimyasallara sahipler. Genellikle, aşırı pahalı olabilir ve bir servete mal olabilirler.

Bununla birlikte, cildinizi doğal olarak aydınlatacak ve parlaklaştıracak ve size zaman kazandıracak ve doğal olarak para kazandıracak doğal çözümler var.

İşte, daha parlak ve daha açık ten için en iyi 10 ürünün bir listesi:
1. Yoğurt
Sütün bir yan ürünü olan Yoğurt, cilt için iyi olan bir çok besin öğesine sahiptir. Ayrıca, ağartıcı özelliklere sahip laktik asit de içerir. Aşağıdaki ilaçlar tüm cilt tipleri için uygundur.

Düz yoğurdu cildinize hafifçe ovun. Birkaç dakika bırakın ve ılık suyla yıkayın. Cildinizde önemli bir değişiklik olduğunu farketmek için bunu birkaç hafta boyunca günde bir kez yapın.

Alternatif olarak, bir çorba kaşığı taze yoğurt ve bir buçuk çorba kaşığı bal karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 10-15 dakika bekletin ve daha sonra su ile yıkayın. Cilt tonunu ve ten rengini geliştirmek için bunu her gün yapın.

Ayrıca kalın bir macun yapmak için biraz limon suyu ve yoğurtta biraz yulaf ezmesi ekleyebilir ve yüz maskesi olarak uygulayabilirsiniz. Bu çözüm, aynı zamanda cildinizin esnek ve nemli kalmasına yardımcı olacaktır.

2. Portakallar
Portakallar cilt bakımında en önemli bileşenlerden biri olan C vitamini içinde bol miktarda bulunur. Onların ağartıcı nitelikleri cilt tonunuzu hafifletebilir.
Bu nedenle, taze portakal suyunun düzenli bir şekilde alınması dokuyu ve yumuşaklığını geliştirebilir. Cilt aydınlatması için aşağıdaki yollarla portakal kullanın:

2 tatlı kaşığı karıştırın. Taze sıkılmış portakal suyu ve biraz zerdeçal tozu. Yatmadan önce iyice karıştırın ve yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Ayrıca bacaklara ve ellere de uygulayabilirsiniz. 20-30 dakika sonra yıkayın. Tedaviyi günlük olarak uygulayın.

Bazı portakal kabuklarını kurutun ve toz haline getirin. 1 çorba kaşığı 1 çorba kaşığı sade yoğurt ile karıştırıp yapıştırın. Yüzünüze uygulayın ve 15-20 dakika bekletin. Su ile durulayın. Bu yöntem, yüzünüzdeki lekeleri ve izleri hafifletmenize yardımcı olacaktır. Haftada bir veya iki tedavisi yeterlidir ancak bundan fazlası yoktur.

bitkiler.gen.tr

3. Nohut Unu
Bu, cildi çok sağlıklı tutmaya yardımcı olan çeşitli besinleri içerdiği için cildi hafifleten insanlar tarafından adil bir cilt elde etmek için kullanılan en iyi malzemelerden biridir. Bu tedaviyi her gün kullanmak cildin aşırı miktarda yağını cildi doğal nemle temizlemenize yardımcı olabilir.

Nohut unu, az miktarda su ile karıştırılmalı ve kalın bir macun hazırlanmalıdır.

Macun yüz, eller ve bacaklara uygulanmalıdır.

Macun kuruduktan sonra uygulama alanlarında bırakılmalı ve daha sonra su ile yıkanmalıdır.

4. Bal
Ballar, cildin ağartılmasında önemli bir bileşen olup aynı zamanda nemlendirici bir madde olarak işlev görür. Pürüzlü cilt tonusu, cildin kuruması nedeniyle ortaya çıkar. Tatlım ayrıca antibakteriyel özelliklere sahiptir, bu sayede sulanma noktaları ve sivilce izlerine yardımcı olur.Onun yüzüne uygulanması, birkaç dakika süreyle bırakılması ve nihayetinde ılık su ile yıkanması gerekir. Bu ilaç cildin ölü hücrelerinin giderilmesine yardımcı olur, böylece cilt daha önce hiç olmadığı kadar parlak ve daha taze görünür, işlem günde bir kez tekrarlanmalıdır.

Bal ve limon suyunun her birine çay ve limon suyunun çay kaşığı zaman, ayrıca toz çorba kaşığı süt ve badem yağı ilave edin. İyice karıştırılmalı ve cilde yavaşça uygulanmalıdır. Cilt üzerinde yaklaşık 15 dakika bekletin ve daha sonra soğuk suyla yıkayın. Bu, her ay bir kez bir kez tekrarlanmalıdır.

5. Limon suyunun kullanımı
Limonların cildin doğal bir ağartılması ve aşırı miktarda C vitamininin yeni hücre büyümesini teşvik etmesi ile asidik özellikleri vardır. Limonların ayrıca cildin tenlemesi için iyi antioksidanlar var.

Pamuklu bir topu taze bir limon suyuna batırın ve doğrudan yüz üzerine uygulayın, ayrıca etkilenen cilde yönlendirilmiş kesilmiş bir limonun suyun deriye yapışmasını sağlayın. Bu, cildin cilt rengini geliştirir ve aynı zamanda yara izlerinin yüzdeki gelişimini önler.

İki kaşık limon suyu, bir çay kaşığı zerdeçal tozla karıştırın. Karışımı, yarım saat boyunca bırakarak cilde uygulayın. Yüzdeki macunu soğuk suyla yıkayın, işlemi iki haftada bir günde en az iki kez tekrarlayın.

Limon suyunun asitli yapısı açık yaralarda ağrıya neden olabileceğinden cildinizin açık yaraları olmadığını kontrol edin.

6. Aloe Vera Jeli
Aloe Vera, hiperpigmentasyon işlemini başarıyla iyileştirebilir ve orijinal cilt renginizi geri yükleyebilirsiniz. Aslında hiperpigmentasyon pürüzlü cilt tonunun başlıca sebeplerinden biridir.

Soğutma etkisi yeni hücreleri yeniler ve hasar gören dokuları oluşturur. Aşağıdaki çözüm, karanlık noktaları hafifletmenize ve genel görünüşünüzü geliştirmenize yardımcı olacaktır.

1. Aloe Vera yaprağının dış tabakalarını soyun. Maddeyi sıkıştırın.
2. Jeli cildinize uygulayın.
3. Yaklaşık yarım saat boyunca cildinizde kalmasına izin verin ve sonra su ile durulayın.
4. Bunu, iki hafta boyunca günde en az iki kez uygulayın.

Bir Aloe Vera bitkisini, piyasada satın alınan bir Aloe Vera jelle ikame edebilirsin.

7. Papaya
Papaya çeşitli güzellik bakımlarında düzenli olarak kullanılır ve ayrıca cildinizin rengini hafifletmek için kullanılabilir. Papaya’nın doğal beyazlatma özellikleri içerdiğine inanılıyor ve içindeki çeşitli besinler cildinizi sağlığa kavuşturacak.

Papaya’yı meyve olarak ye. Papaya’nın genel temizleme özellikleri koyu hale gelmesine neden olabilecek kirleri temizleyecektir.

Bir papaya derisinin iç kısmını yüzünüze sürtün. Kurumasına izin verin. Daha sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayıp kurutun. Bu cildinize güzel bir parıltı verecektir. Bunu her gün yapın.

Olgunlaşmış bir papaya sürün ve bir fincan taze sıkılmış limon suyu ile karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza masaj yapın. Soğuk su ile yıkamadan önce en az 30 dakika bekletin. Cilt tonusunda görünür bir değişimi farketmek için bunu haftada en az bir kez yapın.

8. Lemon zerdeçal kremi kullanarak cildi hafifletmek için nasıl
Iç bacak, dirsek ve diz gibi vücudun cildindeki koyu renkli lekeleri ve yamaları olan ve yaklaşık 15 dakika bekletilen diğer alanları bu şekilde tedavi ederek cildi hafifletmenin etkili bir yoludur ve daha sonra durulanır su ile. Karışımın her iki terkibi cildi hafifletmek için cilt ağartma özelliklerine sahiptir. Zerdeçal lekelenme eğiliminde olduğuna dikkat edin, bu nedenle giysinizin lekelenmesinden kaçınmak için eldiven giyin, zerdeçal lekeleri kıyafetlerden çıkarmak için ıslak zemin şekerini uygulayın ve sonra lekeleri etkilenen bölgeden çıkarın ve sonra soğuk suyla durulayın.

9. Salatalık
Hıyar kollajen ile bağlar ve cildinizi yumuşak bir cilt tonu oluşturur. Ayrıca salatalık cildinizi soğutur. Tüm cilt tipleri için uygundur.

Bir salatalık dilimleyin ve koyulaştırmaya ihtiyaç duyan koyu renkli cilt bölgelerine yerleştirin. Onları bir kaç dakika bekletin. Bunları çıkardıktan sonra, ılık suyla cildinizi yıkayın. Bu tedaviyi günde iki kez uygulayın.

Bir salatalık kesin ve bir nokta azaltıcı maske yapmak için biraz bal ekleyin. Yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 15-20 dakika bekletin ve daha sonra soğuk su ile yıkayın. Daha iyi sonuçlar almak için bunu günde iki kez yapın.

Salatalık 1 çay kaşığı ve 1 çay kaşığı limon suyu karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve 15-20 dakika kurumasını bekleyin. Su ile yıkayın. Bunu günde bir kez yapın.

10. Yulaf ezmesi
Cilt tonunuzu iyileştirmek için yeni cilt hücrelerinin büyümesini teşvik etmenin en iyi yolu, eski cilt hücrelerinden kurtulmaktır. Yulaf ezmesi cildi pul pul dökerek esnek ve yumuşak bırakır.

Yulaf ezmesini domates suyu ile karıştırıp karışımı yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekletin ve daha sonra soğuk su ile yıkayın. Durularken yumuşak bir ovun, böylece yulaf ezmesi ölü deri hücrelerini temizleyebilir. Bunu her gün yapın. Alternatif olarak, bir çay kaşığı yulaf tozu tozu, bir tutam zerdeçal ve birkaç damla limon suyu karışımı koyu bir macun koyun. Yüzünüze uygulayın ve kurutun. Kuru maskeyi suyla yıkayın. Bunu günde bir kez yapın.

Cildinizdeki cilt rengini hafifletmek için bu doğal tedavileri uygulayın. Bununla birlikte, bunların çok etkili olduğunu unutmayın, ancak istediğiniz hedefe ulaşmak için zaman ve sabır sürecektir. Ayrıca, sağlıklı cildi, güzel bir cilt tonu kadar önemli olduğunu da hatırlayın. Bu yüzden de sağlıklı cildi korumaya çalışın.