Böbrek Yetmezliğine iyi Gelen Bitkiler

tarafından
317
Böbrek Yetmezliğine iyi Gelen Bitkiler

Böbrek yetmezliği İçin kullanıldığında böbrek yetmezliğini yok eden bir bitki bulunamaz. Fakat ağrıları ve semptomları aza indirecek bazı bitkiler bulunmaktadır. Bunun en belirgin örneği Ebegümeci Çayı’dır. Birçok böbrek hastası bu çay ile daha iyi duruma gelmiştir. Bu çayın vücut direncini arttırdığı ve ağrıyı aza indirdiği belirtilmektedir.

Sarı sedef otu: Böbrek yetmezliği tedavisinde kullanılmakta olan bitkiler arasında kullanılmaktadır. Sarı sedef otunun dağlık alanlarda toplanmasıyla yada aktarlarda bulunabilen bu otun temin edilmesiyle düzenli olarak bitkisel çay yapılarak tüketilmesinde böbrek yetmezliğine olumlu faydalar sağlayacaktır. Bir tutam sarı sedef otu, bir çaydanlık kaynamış olan su içerisine atılır ve birkaç dakika daha kaynatılır, kaynatılan sarı sedef otu ılık olarak yada soğuk olarak tüketildiği vakit böbrekleri onarıcı etki gösterecektir.

Nohut: Mevsiminde yeşil olarak yetiştirilen nohut tüketildiğinde böbreklerde temizleme sağlayacaktır ve böbreklere onarıcı bir etki oluşturacaktır. Nohut içerisinde bol miktarda nişasta bulundurduğundan dolayı böbreklerin korunmasına önemli derecede etki oluşturur.

Acı badem: Acı badem böbrek yetmezliği için böbreklerde onarıcı, koruyucu etki oluşturmaktadır. Böbrek yetmezliği oluşan kişilerin düzenli olarak acı badem tüketmesi sağlık açısından önemli derecede olumlu etki oluşturmasını sağlayacaktır.

Rezene: Rezene bitkisinin yapraklarının toplanmasıyla bu bitkinin yapraklarından elde edilen çay kullanımında böbrek yetmezliğine aşırı derecede fayda oluşturacaktır. Böbrek yetmezliği için rezene yapraklarının temizce yıkanmasıyla birlikte bir çaydanlığa bir tutam alınarak bir miktarda su eklenmesiyle 5-10 dakika kadar kaynatılır ve kaynayan rezene yaprakları süzülerek ılık yada soğuk bir şekilde tüketilir.
bitkiler.gen.tr
Böbrek yetmezliği bitkisel tedavisi amacıyla belirtilen bitkilerin dışında daha birçok bitkinin kullanımında böbreklere fayda oluşturduğu bilinmektedir. Belirtilmekte olan bitkilerin dışında karpuz, atkuyruğu otu, yeşil ceviz kabuğu gibi bitkiler böbrek yetmezliği bitkisel tedavisinde kullanılmaktadır. Böbrek yetmezliğinin kişilerde meydana gelmesinde bitkisel tedavi sürecine başlanması önemli derecede fayda sağlayacaktır. Böbrek yetmezliği bitkisel tedavisi olarak yeşil çay, papatya çayı gibi bitki yapraklarından oluşan çayların tüketilmesi de böbrek yetmezliğinin giderilmesinde olumlu faydalar sağladığı bilinmektedir.

Uyarı: Doktora danışmadan kullanmayınız…