Dünyada en faydalı bitkiler

tarafından
159
Dünyada en faydalı bitkiler

İnsanoğlu yaşamın ilk kurulduğu dönemlerden bu yana bitkiler ile kendini tedavi etmiştir. Bu gün ilaç sanayinde tüm ilaçlar bitkilerden üretilmektedir. Son yıllarda bitkilere verilen önem hızla artmaktadır. Bu nedenle dünyanın en yararlı 8 bitkisinden bir liste oluşturduk. İşte en yararlı 8 bitki ;

aloe vera

Aloe Vera ; Çok eski zamanlardan bu yana bilinen Aloe Vera bitkisi yanıklarda ve cilt tedavisinde kullanılmaktadır. Bitkinin yaprağından elde edilen su ağır yanık olmak üzere her tip cilt haastalığında tedavi edici ve hücre yenileyicidir.

kızılcık

Kızılcık ; Çok kuvetli bir C vitaminidir. Kalp ve dolaşım sistemi yanı sıra boşaltım sistemine yararı çok büyüktür. Bakteriyel enfeksiyonları tedavi eder ve tümör oluşumunu engeller.

ekinezya

Ekinezya ; Bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle grip ve soğuk algınlığında tedavi edici etkisi vardır. Boğaz ağrıları, öksürük ve tıkanıklık için çok iyi bir bitkidir. Bilinen hiç bir yan etkisi yoktur.

siyah yılan kökü

Siyah yılan kökü (kadın otu) ; Üreme sistemindeki tüm hormonları dengeler ve ağrıların oluşumunu yavaşlatır. Özellikle kadınlarda menopoz döneminde ağrıların ve ateş basmasının önüne geçer.

paptya

Papatya ; Stres altındayken ve uyku sorunları yaşandığında rahatlıkla kullanılır. Ayrıca baş dönmesi, mide bulantısı gibi sorunlarda tedavi edicidir.

çuha çiçeği

Çuha çiçeği ; Solunum yolları sorunları, romatizma ağrıları ve kilo vermede kullanılır. Adet ağrılarının düzelmesinde de kullanılır.

keten tohumu

Keten tohumu ; Omega-9 ve 3, lif, protein, manganez ve mağnezyum, çinko ve mineral açısından çok zengindir. Bu nedenle pek çok hastalığın tedavisinde kullanılır.

sarımsak

Sarımsak ; doğal bir antibiyotik olduğu gibi tansiyon problemlerine, kalp hastalıklarına iyi gelmektedir. Kanser engelleyici, dolaşım sorunlarını çözücü ve kolestrol düzenleyicidir.