Göz altı morlukları için doğal maske tarifleri

tarafından
90
Göz altı morlukları için doğal maske tarifleri

Badem yağı ve limon maskesi
Cildinizin daha canlı ve sağlıklı görünmesi için limon kullanabilirsiniz. Cilt bakımında kullanılan limon göz altı morluklarının giderilmesinde de kullanılmaktadır.

Malzemeler;

1 çay kaşığı badem yağı
Yarım çay kaşığı limon suyu ( taze sıkılmış olmalıdır) karıştırılarak göz altı bölgesine uygulanmalıdır. Uygulama yaparken nazik bir şekilde masaj yaparak uygulamaya dikkat etmelisiniz.
Patates ve salatalık maskesi – bitkiler.gen.tr
Göz altı morluklarında patates ve salatalığı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Salatalık ya da patates dilimlerini göz kapaklarınızın üzerine koyarak biraz bekleyin. Kullanacağınız salatalıklar soğuk olmalıdır. Salatalık dilimleri aynı zamanda gözlerinizdeki şişkinliği de alacaktır.

Yeşil çay kullanıyorsanız içmiş olduğunuz çayların poşetlerini çöpe atmayın. Yeşil çay poşetlerini göz altı morluklarınız için kullanabilirsiniz. Hem gözlerinizdeki şişkinliğe hem de morluk ve halkalara en etkili çözümlerden biri de yeşil çaydır. Kullanmış olduğunuz yeşil çay poşetlerini buzdolabında bekleterek, gözlerinizin üzerinde 15 dakika kadar bekletiniz. Yağlı ve Kuru ciltler için bakım önerilerimizi de okumanızı tavsiye ederiz.