Hint yağı nedir?

tarafından
303
Hint yağı nedir?

Botanik bilimin “ricinus commuis” olarak adlandırdığı Hint bitkisinin tohumların elde edilir. Genel olarak Afirika ve Hindistan Bölgesinde yetiştiği için ve bu bölgelerde yangın olarak kullanıldığından Hint yağı isim verilmiştir. Bu bitkilerin tohumlarının preslenmesi ile ortaya çıkan yağların genelidir.

İçeriğinde bulunan antienflamatuar ve antibakteriyel özellikleri E vitamini,minareler, doymamış yağ oranı ve proteinin içeriğinde çok bulunduğu bir üründür. Hatta bu cilt bakım ürünü Hindistan ve Afrika bölgesinde tıp alanındada etkin olarak kullanılmaktadır.Ürünün özünde bulunan iltihap yok edici yaraları iyleştirici etkisinin yüksel olması dünya genelindede kullanımı arttırmıştır.

Hint yağının kullanım alanları o kadar çok ki sadece tıp ve sağlık sektörü değil tekstil, kozmetik, sabun üretimi, tıpbi kremler, ilaçların yapımında kesin olarak hint yağı kullanımı vardır. Doğal bir yapısının bulunması sebebi ile cilt başta olmak üzere saç bakımındada etkin olarak kullanılmaktadır.

Hint yağının yapımında hint tohumlarının preslenmesi ile oluşan ağların rengi sarıdır ve soluk bir tonda görünür. Vücutta bulunan yaraların, enfeksiyonların iyleştirilmesi konuusunda çok etkilidir, ayrıca bünyede bulunan zararlı antioksidanların dışarıya atılması içinde birebirdir. Bu mücuzevi yağın bu kadar etkili olmasındaki asıl sebep içeriğindeki doymamış yağ oranının yüksek olmasından kaynaklanıyor. Cilt bakımı ve Saç bakımı için sağladığı etkiler sebebi ile herkes tarafından tercih ediliyor.

hint yağı,hint yağı faydaları

Hint yağı kullanımı konusunda toplumumuzda Hint yağı yüze sürülür mü veya Hint yağı ciltte nereler sürülür konusunda kafalarında soru işareti oluşmakta bu yağının etkilerini tam olarak bilinememektendir. Cilt bakımı içi bu yağı kullanmanında belli başlı ölçütleri vardır. Çok etkili olması yüzünden aşırı olarak yüzde kullanılması bazen ciltte tahriş oluşmasına ve gözeneklerinin tıkanmasına sebep oluyor. Herhangi başka bir yan etkisi bulunmamaktadır. bitkiler.gen.tr
Ayrıca çok merak edilen başka sorular ise Hint yağının saça faydası, Hint yağınn kipriklere faydası ve Hint yağının cilde faydası nelerdir sorularıdır. Bu ürün için saydığımız bölgelerde kullanımı için hiç bir sakınca yoktur. Hem sağlıklı olmak için hemde güzel ve bakımlı olmak için hint yağını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Üründe hiç bir kimyasal karışım bulunmamaktadır ve tamamen doğaldır.

Hint Yağının Faydaları
Cilde uygulanması sırasında doğal olarak olumlu etkilerini kısa sürede göreceğiniz hint yağının en çok bilinen belli başlı özelikleri şu şekildedir.

Hint Yağı kullanarak cildinizde oluşacak sorunlardan kurtulmak mümkündür. Ciltte oluşan sorunların başında gelen ciltte çatlak, cilt kuruluğu, cilt yanıkları, güneş yanıkları, cilt lekeleri ve belli başlı cilt problemlerinde etkin olarak kullanılmaktadır.

*İçeriğinde bulununan etken maddeler ile cillte bulunan bakterileri yok eden hint yağı düzenli kullanımı sayesinde sivilce oluşumunu engellerken ciltte bulunan civilceleride yok ediyor.

*Hint yağı kalıcı olarak oluşan eski çatlaklara müdahale edemesede karın bölgesi ve bacak bölgesinde yeni oluşmaya başlayan çatlakların yok edilmesinde çok etkilidir.

*Geceleri uyumadan cildinize hint yağı sürerseniz içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde cildinizdeki kırışıklıklardan kurtulmanız mümkündür.

*Cilt üzerinde bulunan yaralar, derin sıyrıklar çiziklerden kurtulmak için kullanabileceğiniz doğal ürünlerin başında gelmektedir. Bu yağı düzenli şekilde cildinizde bulunan sorunlu bölgeye hergün sürerseniz hücrelerin yenilendiği ve tazelendiğini fark edeceksiniz bu sayede yaralarınız kısa sürede kaybolur.

hint yağı, saç bakımı

* Saçlarınız dökülmeye başladığında, kuruduğunda, saç derisi sorunlarında, parlaklığını kaybettiğinde, saçlarınız zarar gördüğünde veya kepekli hatta bitli saçlarınızdan kurtulmak içinde hint yağı kullanabilirsiniz. Ayrıca hint yağını ceviz yağı ile karıştırarak saçlarınıza ve saç diplerinize masaj yapar gibi uygulayarak saçlarında bulunan mantar, egzama, kepek sorunundan kurtulmanız mümkündür. Bu karışımı yaptıktan sonra 1 saat beklemeyi unutmayın.

* Hint yağının kaş ve kiprik bakımı içinde büyük etkileri vardır. Gece yatmadan önce kaş ve kipriklerinize az miktarda hint yağı sürün ve yatın sabah kalktığınızda yıkamanız yeterlidir. Canlı, bakımlı ve sağlam kaş ve kipriklere sahip olacaksınız .

Faydalarını saymakla bitiremediğimiz hint yağını normal kullanımıdan her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak hamile, emziren annelerin, ve ciddi sağlık sorunları olan kişilerin doktor tavsiyesi ile kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Aşırı kullanımından dolayı kusma, bulantı, ishal ve karın ağrısına sebep olduğu bilinmektedir.