Leke açıcı cilt toniği

tarafından
143
Leke açıcı cilt toniği

Güneşten, ilaçlardan, doğumdan ya da yılların geçmesiyle bedenimizde ve yüzümüzde kendiliğinden lekeler oluşuyor. Ayrıca dış etkenlere maruz kalan cilt, yapısı gereği korunma amacı ile fazladan renk hücresi üretiyor. Böylelikle ciltte ton farkları ve lekeler oluşuyor. Uzmanlar bu sıkıntıya karşı doğal bitkilerden faydalanacağımız maske ve tonikler öneriyor.

İşte cildinize uygulayabileceğiniz bakım maskeleri…

Leke açıcı cilt toniği

Malzemeler

Papatya
Atkuyruğu
Biberiye
Lavanta
Limon yağı

Hazırlanışı:

Organik bitkilerden birer tutam alınarak harmanlanır. Kaynamakta olan yarım litre suya atılan bitkiler bir taşım kaynatılıp süzülür. Elde edilen tonik içerisine ılık haldeyken 3 damla limon yağı eklenir. Mutlaka buzdolabında saklanmalıdır. Sabah akşam olmak üzere nemli bir pamukla cilde uygulanır. Lekelerin zamanla açıldığını farkedeceksiniz…

Leke açıcı maske

Malzemeler

Mısır unu
Papatya
Lavanta
Limon yağı

Hazırlanışı:

Lekeli ciltlerin kısa zamanda pürüzsüz bir görünüm almasını sağlayan bir karışımdır. Kaynamakta olan yarım litre suya eşit ölçülerde 2 şer tutam atılan bitkiler bir taşım kaynatılıp süzülür. 2 çorba kaşığı mısır unu macun haline gelecek şekilde karıştırılır. 3 damla limon yağı ilave edilir. Göz altı bölgesi hariç olmak üzere temiz cilde uygulandıktan sonra 20 dakika bekletilir. Bir limon kabuğu ile dairesel hareketler yapılarak temizlenir. Daha önce hazırlanmış tonik ile kompres yapılır.

Kırışıklık giderici krem

Malzemeler

Balmumu
Kayısı yağı
Jojoba yağı
Ceviz yağı
E vitamini

Hazırlanışı: 

İki çorba kaşığı bal mumu kısık ateşte benmari usulü (kaynayan suyun üzerine koyacağınız ayrı bir kapta) eritilir. İçerisine; 5 damla jojoba yağı, 5 damla avokado yağı, 2 damla kayısı yağı ilave edilerek karıştırılır. Sabah ve akşam temiz cilde dairesel masajlarla uygulanır.