mısır unu maskesi ile siyah noktalara son

tarafından
141
mısır unu maskesi ile siyah noktalara son

Gözenekleri geniş olan insanlar ergenlik döneminden itibaren siyah nokta ve sivilce sorunlarıyla karşı karşıya kalırlar. Geniş gözenekler kir toplayarak tıkanır ve siyah nokta oluştururlar. Siyah noktalar enfekte olduklarında sivilceye dönüşürler. Pek bilinmese de siyah noktalara karşı önemli derecede etkili olan mısır; tüketilerek ve maske formunda uygulanarak cildi sıkılaştırır. Siyah noktalara karşı da son derece etkili olan mısır; gözenekleri geniş kişilerin sofralarından eksik etmemesi gereken bir besindir. Örneğin mısır ekmeği yemek mısır tüketmenin en kolay yoludur. Bununla birlikte mısır unu maskesi siyah noktalara karşı çok etkilidir. Ancak sivilceli ciltlerde mısır unu maskesi zararlı olabilir.

Mısır Unu Maskesi Tarifleri
1. Maske
-> İki yemek kaşığı mısır unu

-> İki yemek kaşığı yoğurt

-> Bir çay kaşığı limon suyu

Malzemeleri karıştırıp krem kıvamına getirdikten sonra yüzünüze yedirerek uygulayın. 5 dakika kadar yüzünüzde beklettiğiniz maskeyi ilk etapta biraz ovalayın ve dökülmesini sağlayın. Ardından ılık suyla durulayın.

2. Maske
-> Bir tatlı kaşığı mısır unu

-> Bir tatlı kaşığı kil

-> Bir tatlı kaşığı su

-> Bir tatlı kaşığı krem

Malzemeleri karıştırarak yüzünüze peeling şeklinde uygulayın. 15 dakika civarında kuruyana kadar yüzünüzde bekletin ve ovalayarak çıkarın maskeyi. Biraz ovaladıktan sonra ılık suyla yıkayın.

3. Maske
-> Dört tatlı kaşığı mısır unu

-> İki tatlı kaşığı süt

-> Bir yumurtanın akı

Maske malzemelerini karıştırarak maske kıvamına getirin. Yüzünüze ovalayarak sürdüğünüz maskeyi 15-20 dakika cildinizde kurutun. Diğer mısır unu maskelerinde olduğu gibi ovalayarak çıkarın maskeyi ve sonrasında ılık suyla durulayı