Son Haberler
Ana Sayfa / Bitkisel Bakım / Sivilcelerden kurtulma yöntemleri

Sivilcelerden kurtulma yöntemleri

Genellikle ergenlik dönemlerinde hormonların etkisiyle cildin aşırı yağlanması ve cildin gözeneklerinin, yağ bezlerinin salgıladığı sebum maddesiyle tıkanması ve bakteriyel enfeksiyonu sonucu yüzümüzde ve vücudumuzda sivilceler oluşur. Uykusuzluk stres düzensiz beslenme gibi faktörlerde sivilce oluşumuna zemin hazırlar. Ergenlik dönemi dışında da her yaşta karşılaşabileceğimiz sivilce sorunu hem bayanlar hem de erkekler tarafından kesinlikle istenmeyen bir cilt sorunudur. Özellikle ergenlik döneminde ciltte meydana gelebilen aşırı sivilcelenme istenmeyen bir durum olduğundan dolayı gençleri psikolojik olarak da rahatsız eder. Eğer cildiniz de baş edemeyeceğinizi düşündüğünüz aşırı derecede bir yağlanma ve sivilcelenme durumu var ise tabi ki öncelikle bir cilt doktoruna başvurmalı gerekli tedavinizi yaptırmalısınız. Bunun dışında evinizde yapabileceğiniz bazı doğal maskeler ve yöntemlerle sivilcelerinizden kurtulmanız mümkün olabilir. bitkiler.gen.tr Sizler için önerdiğimiz maske ve kürler kısa zamanda Sivilcelerden kurtulma yöntemleri arasındadır.

Öncelikle sivilce oluşumunu önlemek için cilt temizliğinize dikkat etmeniz ve aşırı yağlı ve şekerli besinler tüketmemeniz gerekiyor. Örneğin her gün yastık kılıfınızı ve yüz havlunuzu temiz ve ütülü olanıyla değiştirmek faydalı bir önlemdir. Sivilcelerden kurtulma yöntemleri.

Fast food yiyeceklerden, kızartmalardan, şekerli yiyecek ve içeceklerden mümkün olduğunca uzak durmak ve bol su içmeyi alışkanlık haline getirmek sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olur.
Ayrıca cildinizde oluşmuş sivilceleri sıkmamak ve mümkün olduğunca dokunmamak sivilcelerinizin yayılmasını önler.
Bu gibi önlemler haricinde cildinize uygulayabileceğiniz çeşitli ev yapımı ve doğal maskeleri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Hekiminize danıştıktan sonra uygulayabileceğiniz bu maskeler ile sivilcelerinizden kurtulmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir