Limonu saklama tüyosu

Aylarca bozulmuyor ve küflenmiyor
Limonu aylarca küflenmeden saklamanın tüyosu var
Bilinen en zengin C vitamini deposu olan limon kışın çok tüketilir. Tam bir hastalıksavar olan limon hemen hemen her yemeğe lezzet katar. Sadece yemek değil tatlılarda da tercih edilen limon kurabiyeleri de lezzetlendirir.
Limonu saklama tüyosu- Aylarca bozulmuyor ve küflenmiyor
Pırasa, lahmacun, çiğköfte gibi saymakla bitmeyen yemeklerde kullanılan limonu saklamak zordur. Kısa sürede bozulma özelliği bulunan limon küflenebiliyor
Mutfağınızda güvenle sakladığınız limon için güvenli yer orası olmayabilir. Kimi ev hanımı limonu doğrayarak buzlukta donduruyor. Kimisi ise en pratiği olan limonu sıkarak suyunu dolapta saklıyor. Her iki yöntemde de lezzeti kaçmıyor ve limonlarınız çöp olmuyor.
Fakat limonu saklamanın çok fazla çeşidi ve yöntemi var. Unutmayın limonlarınızı doğru saklamazsanız ne kadar asidik olursa olsun lezzeti kaçabilir. Sadece lezzeti kaçmakla kalmaz küflenerek çürürler.
LİMONLARIN KÜFLENMESİNİ ÖNLEYİN
Limonların ömrü 7-8 gün arasında değişir. Tavsiyemiz eğer hemen sıkmayı düşünmüyorsanız kesmemenizdir. Özellikle çok sıcaksa, bunları bütün olarak buzdolabında saklayın. Yiyecek için plastik poşetlere sarın ve çok fazla ezmemeye dikkat ederek buzdolabının orta rafına koyun.
Limonu zaten ikiye bölmüşseniz, buzdolabına koymadan önce limonun yarısını plastik ambalajla sarmak daha iyidir. Bu sayede su kaybetmezler ve yaklaşık 3 gün dayanırlar.
PRATİK LİMON SAKLAMA YÖNTEMİ
Limonu sadece kabuklu olarak değil suyunu sıkarak da saklayabilirsiniz. Üstelik bu sizin için daha pratik olur. Satın aldığınız taze limonları güzelce sıkın ve suyunu çıkarın.
bir tarifte limonların çekirdeğinin suyun sıkıldığı cam kavanoza ya da şişeye kaçmamasına özen gösterilmesi gerektiği vurgulanıyor. Kavanozun ağzını sıkıca kapatarak buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Limon suyunu saklarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, saklama işlemi için plastik şişe kullanmamaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir