Adamotu faydaları

Çok kötü bir kokuya sahiptir ve adını kökleri insana benzediği için köklerinden alır.

Şifalı bitkiler içerisinde yer alan adamotu temkinli kullanılmalı çünkü aynı zamanda zehirli bir bitkidir. Zehirlenme belirtileri kızarıklık, ağızda kuruluk, sürekli uyuma isteği ve hayal görmektir. bitkiler.gen.tr

Şifalı bitkiler aktarlardan temin edilebilir fakat özellikle de adamotu bitkisi sadece uzman tavsiyesi eşliğinde kullanılmalıdır. Adamotu faydaları elbette vardır ama uzman kontrolünde kullanılmadığında faydasından çok zarar görebilirsiniz hatta ölümle bile sonuçlanabilir. Köklerini sonbaharda toprağı kazarak çıkarıp, güneşte kurutarak toz haline getirebilirsiniz. Toz haline gelen kökleri suyla karıştırarak tüketebilirsiniz. Ayrıca merhem yapılıp deriye dışarıdan sürülme yöntemi ile uygulanabilir.

Adamotu faydaları;

Adamotu bitkisinin en belirgin özelliği ağrıları kesme özelliğidir. Aynı zamanda iyi bir sakinleştirici ve uyuşturucudur. Adamotu bu özelliği ile iyi bir spazm çözücüdür. Adamotu faydaları denildiğinde egzamaya olan olumlu etkisi de akla gelir. Bu bitki aynı zamanda cinselliğe olan arzuyu da artırır. Şifalı bitkiler içerisinde yer alan bu ot halsizliğe de iyi gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir