Bahçe mobilyalarının bitkiler için önemi

Havaların ısınmaya başladığı bahar aylarında dışarı çıkmanın tam zamanı. Evinden fazla uzaklaşmadan bahçesinde vakit geçirmek isteyenlere RSG İç Mimarlık Yönetici Ortağı Semih Güven, yeni trendleri anlatıyor. Semih Güven 2016 baharında, dış mekan mobilyalarında canlı ve hareketli renklerin hakim olduğunu; bahçelere neşe getirecek renklerin yanı sıra mobilyalarda konforun ve iletişimin da ön plana çıktığını söylüyor.

Yeni lüks daha fazla alan ve iletişim

2016 yazının yeni lüksü daha fazla alan, daha fazla iletişim sahibi olmak. Dolayısıyla bahçelerde doğa ile iletişimizi artıracak nitelikte geçirgen, metal ve metal etkileriyle karakterize edilmiş; ahşaptan, yüksek teknoloji ürünlerine bildiğimiz tüm malzemelerin minimal bir çizgide yorumlandığı daha heykelsi mobilyaların tercih edileceğini söyleyebiliriz. Çok yer kaplayan kütle mobilyalar yerine, esintili yapıları ile çevreleri ile mükemmel bir uyum içinde olan bu tür mobilyalar mekanlarınızı açarak sizleri deneyime davet eder.

Hayallerinizi inşa edin

Kişiselleştirme için artan talebin dış mekanlara da yansıdığını görüyoruz. Evlerinde kendi kişisel tercihlerini ve yaşam tarzlarını sürdüren tüketici artık bahçesinde de aynı etkiyi yaratmak, kendi benzersiz vizyonunu oluşturmak istiyor. Hazır, alışılageldik ürünler yerine, kendi bahçelerinin özelliklerini vurgulayan, daha iyi tanımlayan özel yapım mobilyalara olan talep yaratıcılık ve yenilikleri körüklüyor.

Konfor ve hareket özgürlüğü

Dış mekan denilince aklımıza gelen ahşap, bambu ve hasır sandalye ve koltukların yerini ise derin oturumlarıyla konfor arttıran modüler puflar alıyor. Kişisel zaman diliminizde dinlenmek üzere, konuklarınızla sosyalleştiğinizde ise konuşmak ve paylaşmak üzere yerleşimlerini dilediğiniz gibi şekillendirebildiğiniz bu puflar sizlere daha fazla hareket özgürlüğü, daha fazla esneklik sağlıyor. Bahçe tasarımı yaparken, güneşten ve aniden yağan yağmurdan korunmak en önemli kriterler arasında yer alıyor. Ayaklı şemsiyeler ve yerlerine göre tasarlanan güneş kırıcı dekoratif paneller tam da bu ihtiyacı karşılıyor. Yaz aylarının olmazsa olmazı hamaklar ise her sezon olduğu gibi bu sene de vazgeçilemeyenler arasında. Bahçenizin en güzel köşesine, kitap okumak, dinlenmek ve yazın tadını çıkarmak için ayaklı ve kurulumu kolay bitkiler.gen.tr hamaklardan edinebilirsiniz.

Yuvarlak yemek masaları yerine bu sene dikdörtgen masaları tercih edebilirsiniz ancak masaların etrafına sandalye koyma fikrini bir süreliğine rafa kaldırmanız gerekiyor. Masanıza banklar ve bench’ler koyarak 2016 bahçe mobilyası trendi rüzgarına katılabilirsiniz.

Bahçenizde hayat yeşersin

Natural tonlar dış mekan mobilyalarında temeli oluştursa da, canlı ve hayat dolu renklerin, rahat puflar, minderler ve diğer aksesuarlarla birleşerek, bahçe tasarımlarına bakış açısını değiştireceğini söyleyebiliriz. Akuamarin, lime, pembe kuvars gibi renklerin kabına sığmayan tonları 2016’da bahçe mobilyalarına hayat veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir