Böbrek iltihaplanması için iyi gelen şifalı bitkiler

En sıkıntılı ve ağrılı rahatsızlıklardan biridir böbreklerin iltihaplanması vücutta önemli derecede ağrılar oluşturan ve hastayı idrara çıkma noktasında oldukça rahatsız eden bir hastalıktır. Böbrek iltihaplanması için yapılabilecek pek çok şifalı yol vardır. Böbrek iltihaplanmasına iyi gelen şifalı bitkiler ve böbrek iltihaplanmasına iyi gelen bitkisel kürler içerikli bir yazı hazırladık sizlere. Böbrek iltihaplanmasının en çok yaşandığı alanların başında idrar yolları ve yine idrar torbası iltihaplanması gelmektedir. Öncelikli olarak idrara çıkarken ağrı ve acı hissetmek bu iltihaplanmanın en büyük kanıtıdır.

Böbrek iltihaplanmasına iyi gelen şifalı bitkiler hangileridir?

Öncelikli olarak adaçayı böbrek iltihaplanması için iyi gelen şifalı bitkiler ailesinin başında yer almaktadır. Kocayemiş yaprağı ve funda çayı da yine böbrek iltihaplanmasına iyi gelen şifalı bitkiler arasında yer alır. Nitekim maydanoz sapı ve mersin yaprağı da böbrek iltihaplanması noktasında oldukça etkili olan şifalı bitkiler arasında yer almaktadır.

Böbrek iltihaplanmasına iyi gelen bitkisel kür;

1 litre sıcak suyun içine bir demet maydanozun sapını atın ve yine aynı şekilde biraz mersin yaprağı katın. Biraz funda yaprağı birazda kocayemiş yaprağı katın. Karşımın demlenmesi için 20 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Sonrasında karışımı süzün. Elde edilen bu karışımı uzunca bir süre için. İçerken dikkat etmeniz gereken ise aç karnına günde 3 bardak içilmesi gerektiğidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir