Cinselliğe iyi gelen bitkiler

tarafından
296
Cinselliğe iyi gelen bitkiler

Yıllardan beri daha iyi bir cinsel yaşama sahip olmak ve cinsel gücü arttırmak için tüketilmesi gerektiği uzmanlar tarafından dile getirilen fındık, fıstık, badem ve ceviz, çeşitli vitaminler, proteinler ve lifler bakımından çok zengindir. Bu nedenle cinsel güce olumlu pek çok katkısı olduğu gibi, enerji de vermektedirler. Aynı zamanda içeriklerinde bulunan B vitamini ve protein sayesinde de hem bedensel yorgunluğu hem de zihinsel yorgunluğu büyük oranda azaltmaktadırlar.

İncir de cinsel güce olumlu katkıları olan bir meyvedir. Her ne kadar içerisinde bol miktarda şeker olduğu için biraz mesafeli yaklaşılsa da ister yaş meyve, isterse de kuru meyve olarak az miktarda tüketilmesi yararlı olacaktır. Çünkü incirin içerisinde bulunan şeker, kan şekerini bir anda yükselten bir şeker değildir.

Hem çok lezzetli hem de çok sağlıklı bir meyve olan muz da cinsel gücü arttırmasının yanı sıra sperm üretilmesine de katkı sağlamaktadır. Çünkü muzun içerisinde pek çok mineral, C vitamini, magnezyum, lif ve demir bulunmaktadır. Aynı zamanda muz, bağışıklık sistemini de bir hayli güçlendirmektedir.

Greyfurt biraz mayhoş tadına rağmen en azından portakal ile karıştırılarak mutlaka tüketilmesi gereken meyvelerden bir tanesidir. Çünkü greyfurt cinsel gücü arttırma özelliğine sahip bir meyvedir. bitkiler.gen.tr Bununla birlikte karaciğeri de bir hayli çalıştıran greyfurt aynı zamanda iştah da açmaktadır. Özellikle greyfurtun sabahları aç karnına içilmesi önerilmektedir. Fakat greyfurt tüketirken dikkatli olmak gerekmektedir. Çünkü greyfurt antidepresanlar gibi bazı ilaçlar ile etkileşime geçerek kişiye ciddi anlamda zararlar verebilmektedir. Bu nedenle zaten doktorlar antidepresanın yanında greyfurt tüketilmemesi gerektiğini söylemektedir. Bununla birlikte hamilelerin de greyfurt tüketmesi sakıncalı olabilmektedir. O yüzden bu meyveyi tüketmeden önce bir doktora danışmakta büyük fayda vardır.