Domates Suyu Kürü

Domates Suyu Kürü takviyesi süresince önerilen tavsiyeleri uyguladığınız takdirde hızlı bir şekilde göbek bölgenizdeki yağlarınız ve iç organların çevresinde biriken aşırı toksin içerikli yağlardan kurtulmuş olacaksınız.

Girmiş olduğumuz yaz mevsiminde tezgah ve market raflarında yavaş yavaş taze ve doğal domatesleri bol miktarda bulabilirsiniz. Kırmızı sebze grubunda yer alan domatese karşı alerjiniz bulunmuyorsa ve domates tüketimi sonrasında sindirim sorunlarına yol açmıyorsa tüketmenizi öneririz. Ne Gündem okurlarına özel olarak bu yazımızda domates suyu ile zayıflama ve göbek eritme kürünü yazıyoruz. Özellikle belirtecek olursak göbek ve göbek bölge yanlarında bulunan yağları eritmek en sağlıklı zayıflama yöntemi fakat siz önünüze gelen her yiyeceği yemeye devam ettiğiniz müddetçe ne olursa olsun zayıflamanız biraz zaman alacaktır.

Şimdi Sizlere Domates Suyunun Nasıl Hazırlanacağı ve Domates Diyetinin nasıl Uygulanması Gerektiği Hakkında Bilgiler Vereceğiz;

Bir su bardağı domates suyunu elde etmeniz için iki ya da üç adet orta büyüklükte domatesi sıkmanız yeterli olacak ve içerisine bir yemek kaşığı dolusu limon ve birazda zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

( Kür için bu kadarı kafi olacaktır ama eğer işi biraz da damak tadına bürümek gibi bir niyetiniz varsa: 2 adet orta büyüklükteki domatesin suyunu tamamiyle çıkarıp ( çekirdekleri mevcut yada değil ), içerisine 1 adet limonun suyunu sıkıp, bir tatlı kaşığı dolusu balsamik adı verilen sirke ile beraber bir miktar da karabiber ekleyebilirsiniz. Dolapta soğutulma işleminden hemen sonra bu şekilde de içilirken, İşin aslı; karabiberle domates suyunun birleşmesiyle güzel bir uyum çıkmasıdır. )

Her gün öğlen yemeği yemeden önce bir su bardağı taze sıkılmış doğal domates suyunun içerisine bir yemek kaşığıdomates-suyu-kuru-ne-gundem-300×300 dolusu limon sıkılıp ve bir çay kaşığı zeytinyağı koymanızı tavsiye ederiz. Zeytinyağını koymamızın nedeni ise, domatesin içerisinde barınan yağda çözülebilen vitaminlerden maksimum derecede faydalanmaktır. Ayrıca ek olarak elde edilen domates suyunun içinde bulunan likopenin de oldukça fazla faydası bulunmakta olup, eklediğimiz limon suyu da domates suyunun etkisini artırmaya yardımcı olacak ve metabolizmayı hızlandıracaktır. Domates kürünü uygulamadan hipertansiyon sorunu mevcutsa o probleminize de bir miktar iyi gelecektir. Elde edilen bu suyu yemek saatlerinden hemen önce içilmeli, 1 ay boyunca uyguladıktan sonra 10 gün ara vererek ardından 1 ay daha uygulayıp domates suyu kürü uygulamasına son noktayı bırakabilirsiniz. Tansiyonunuz aşırı derecede düşükse, bu kürü uygulamadan önce doktorunuza başvurmanızda fayda olacak ve domates suyu kürü uygulaması süresince vücudunuz alması gereken domates miktarını tüketmiş olacağınızdan; salça-sos-ketçap-domates çorbası gibi içeriğinde domatesi barındıran besinleri tüketmeyin.

Önemli Not: Domates Kürü uygulamaya karar verdiğinizde; her zaman belirttiğimiz üzere özellikle yaz aylarda kalp problemlerine sebep olmamak ve sağlıklı kilo kaybınız için kızartma çeşitleri, hamur işleri, rafine şeker, tuz, hazır gıdalar (fast food), işlenmiş et ürünlerine elveda demeye hazırlıklı olun. Tam tahıl ekmeğini yada bulgurunu çok az oranda tüketmeye özen gösterin ve doğal beyaz veya kümes hayvanları grubu etini bulamıyorsanız doğal yumurtada gerekli işi görmenize yardımcı olacaktır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir