Son Haberler
Ana Sayfa / Sağlık ve Bitkiler / Elma çayı ile kilo verin

Elma çayı ile kilo verin

İki elmayı alıp kabuklarını bir parmak kalınlığında soyalım. Yani elmanın etli kısımlarından da alalım. Elmanın bu kalın kabuklarını çaydanlığımıza atalım. Yarım veya çeyrek limonu da kabuklarıyla çaydanlığa atalım. İki parça tarçın da koyarak çaydanlığımızı kaynatalım. Kaynar kaynamaz çayımızı isteğe göre şekerli veya şekersiz olarak içelim. Çayımızın üzerine birazcık ceviz içi de atabiliriz.
Sponsorlu Bağlantılar
ELMA ÇAYININ ÖKSÜRÜK HASTALIĞINDA FAYDASI
Öksürük hastalığı sırasında boğazımızda büyük bir tahribat oluşur. Ilık elma çayı içerek bu tahribatı azaltabiliriz. Elma çayı boğazı yumuşatır ve öksürükten oluşabilecek tahribatı engeller. Şayet öksürüğümüz kronik veya üşütme sonucu olmayan bir hastalıksa öksürüğümüzü de kesecektir.
ELMA ÇAYININ KİLO VERMEDE FAYDASI
Ayrıca elma çayı kilo vermenizi sağlayacak bir çay türüdür. Bunun nedeni elmanın kilo vermenize yardımcı olan ve metabolizmanızı hızlandıran maddeleri içeriyor olmasında yatar. Uzmanlar zayıflamak isteyen hastalarına elma çayını tavsiye etmektedirler. Bunun nedeni tamamen doğal olmasıdır. Diğer kimyasal ilaçlar kilo verdirirken karaciğer, böbrek gibi birçok organı yorarak ileride sorunların oluşmasına neden olmaktadır.
Sponsorlu Bağlantılar
Bitkisel bir içecek olan elma çayı bünyenin üzerinde herhangi bir yan etki meydana getirmemektedir. Elma çayının yanında düzenli sporun ihmal edilmemesi önerilmektedir. bitkiler.gen.tr
ELMA ÇAYININ AĞIZ SAĞLIĞI İÇİN ÖNEMİ
Elma çayının ağız sağlığı için de önemi büyüktür. Elmanın içindeki onarıcı vitaminler diş etlerini besler, ağız içindeki yaraların çabuk iyileşmesini sağlar. Diğer çayların aksine ağızda hoş bir koku bırakır. Elmayı ısırarak yemenin de dişlere faydası vardır. Dişlerimizi temizler, diş etlerimize masaj yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir