Gözde Çapaklanmaya Bitkisel Çözüm

Gözde Çapaklanma Nasıl Önlenir?

Gözde çapaklanma neden olur, bitkisel tedavi kürü uygulanabilir mi; çapaklanma tek gözde olabileceği gibi iki gözde birden de olabilmektedir ve evet bazı bu çapaklanma için bazı bitkisel çözümler uygulanabilmektedir. Hava koşulları da çapaklanmayı tetikleyebilmektedir. Örneğin soğuk havalarda göz çapaklanması artış gösterebilir.

Halk arasında göz nezlesi olarak da adlandırılan göz çapaklanmasında, göz kapakları koyulaşan mukus nedeniyle birbirine yapışabilir. Nemlendirilmiş ılık göz pamukları göz kapaklarının üstünde biraz bekletildiğinde açılmasına yardımcı olacaktır. Her sabah demleyerek içtiğimiz demlenmiş siyah çayın dem suyu ile göz banyosu yapmak oldukça yararlıdır. Çay suyu; gözlerde çapaklanma oluşmasını ve mikroplardan arınmasını sağlayacaktır. www.bitkiler.gen.tr

Gözde Çapaklanmanın Bitkisel Çözümleri;

Gözde çapaklanma neden olur, bitkisel tedavi kürü yapmamızı sağlayacak başka hangi bitkiler var mıdır? Göz sağlığına yararlı olacak birkaç bitkiden daha yararlanılabilmektedir. Örneğin papatya, böğürtlen ve yaban mersini çayları da göze kompres yapılacak şekilde uygulanabilmektedir.

Rezene ve adaçayı da göz temizliği için şifalı bitkiler oldukça yararlıdır. Ancak bu temizliği yaparken göze kaçırmamaya dikkat edilmelidir. Gözlerde çapaklanma, kızarma, tahriş veya kaşıntı daha ciddi hastalıkların habercisi olabilir. Gözler sahip olduğumuz en önemli organlarımızdandır. Bu nedenle geçmeyen kızarıklıklar ve çapaklanmalar için bir doktora görünmek şarttır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir