Hazımsızlık için bitkisel karisimlar

hazımsızlık

anason-rezene-frenk kimyonu eşit karişimi: 1-2 tatli kaşigi dolusu tohum havanda hafifçe ezildikten sonra, 1 bardak kaynar suyla haşlanir, 8-10 dakika demlendikten sonra süzülür. öglen ve/veya akşam yemeklerinden sonra, tatlandirilmadan içilir. eger temeklerden 1 saat kadar önce içilecek olursa, hem iştahi arttirir, hem de sindirimi uyarir.

hazımsızlık – (2)

centiyane kökü: ince kiyilmiş bir çay kaşigi dolusu kök, 1 bardak su içinde 3-4 dakika kaynatildiktan sonra 5 dakika demlendirilir ve süzülür. yemeklerden yarim saat kadar önce, tatlandirilmadan içilir. ayni miktar çay yemeklerden sonra da içildiginde sindirim tam anlamiyla gerçekleşir.

hazımsızlık – (3)

civanperçemi: ince kiyilmiş 1 tatli kaşigi dolusu bitki, 1 bardak kaynar suyla haşlanir, 8-10 dakika demlendikten sonra süzülür. yemeklerden sonra, tatlandirilmadan içilir.

hazımsızlık – (4)

egir kökü: ince kiyilmiş 1 çay kaşigi dolusu kök, 1 bardak kaynar suyla haşlanir, 15 dakika demlendikten sonra süzülür. öglen ve akşam yemeklerinden yarim saat kadar önce, tatlandirilmadan içilir. çok uzun süreli kullanilmamalidir. hamileler kullanmaz.

hazımsızlık – (5)

egir kökü-bal: kök ögütülerek toz haline getirilir. 1 kahve kaşigi kök, 1 yemek kaşigi bal oraninda kariştirilir. yemeklerden sonra 1 tatli kaşigi alinir.

hazımsızlık – (6)

lavanta çiçegi: 1 tatli kaşigi dolusu çiçek, 1 bardak kaynar suyla haşlanir, 8-10 dakika demlendikten sonra süzülür. yemeklerden sonra, tatlandirilmadan içilir.

hazımsızlık – (7)

nane-papatya eşit karişimi: 1 tatli kaşigi ince kiyilmiş karişim, 1 bardak kaynar suyla haşlanir, 8-10 dakika demlendikten sonra süzülür. yemeklerden sonra, tatlandirilmadan içilir. içine meyan kökü konsantresi kariştirildiginda daha da etkili olur.

hazımsızlık – (8)

yemeklerden sonra birer fincan kekik veya tarçin çayi içmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir