Kırılan tırnaklar için bitkisel bakım

Tırnak güçlendirici tarif;

2 yemek kaşığı Hint yağı
2 yemek kaşığı limon suyu
Tırnaklarınıza, limon suyu ve Hint yağını karıştırarak her gün sürün ve 3 dk bekledikten sonra temizleyin. Tırnaklarınız bir hafta içinde daha güçlü ve kalın olacaktır. tırnaklarınızı bu sayede istediğiniz gibi uzatabilirsiniz.

Kırılan tırnaklar için bakım;

Yarım limon suyu
1 tatlı kaşığı menekşe yağı
1 çay kaşığı elma sirkesi
Tüm malzemeleri biraraya getirerek karıştırın ve bu karışıma tırnaklarınızı batırıp bir süre bekleyin. Kırılan tırnaklarınız haftada 2 kere tekrarlandığında onarılacaktır.

Tırnakları uzatmak için yapılması gerekenler

Tırnak bakımı tırnak uzatmak üzere yapıldığı süre boyunca oje kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Tırnaklarınızın hava almasını oje engelleyerek cansızlaştırır ve uzama süresinin uzamasına neden olur. Haftanın birkaç günü bakım dönemi dışında da tırnaklara oje sürmeyerek hava almasını sağlamalısınız. bitkiler.gen.tr

Yukarıda verdiğimiz tarifleri uygularken yumurta ve kuruyemiş ağırlıklı olarak da beslenerek tırnak uzama süresinin hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Tırnak kesim şekli de tırnak uzatma sürecinde önemli noktalardan biridir. Küt tırnak seçimini bayanların bazıları yaparken bazıları da sivri olarak tırnaklarını uzatır. Tırnakları küt yapıya sahip olanların tırnakları daha çabuk kırılır. Sivri olarak tırnak şeklinizi törpülerseniz; bir nebze bu durumdan kurtulabilirsiniz. Su ile ellerinizi temas ettirdikten sonra kremle mutlaka nemlendirmelisiniz. Nem, tırnakların ihtiyaç duyduğu şeydir. Zaman içinde nemsiz tırnaklar kırılır ve daha kolay yıpranırlar.

Tırnakların dış yüzeyinin tabakası oldukça serttir. Ancak yıpranan tırnaklar zamanla kırılmaya ve sararmaya başlar. Sürülen ojeler bunun en büyük nedenidir. Ojeyi çıkarmak için kullanılan aseton da ayrıca oldukça zararlıdır. Aseton ojeden daha zararlıdır ve tırnakların aseton kat kat soyulmasına yol açar. 2 gün içerisinde tırnaklara oje sürüldüğünde çıkarılmalıdır. Tırnağı kendi haline bırakmak, bakımlı tırnakların sırrıdır. Kendi haline bırakılmış ve hala kırılmaya devam ediyorsa tırnakların başka sorunu vardır.

İnsanlar aldıkları besinlere dikkat etmediğinde de tırnakları kırılabilir. Tırnakları, vitamin eksiklikleri kötü anlamda etkiler. Tam olarak her vitaminden alamamış bir vücut zayıf düşebilir. Tırnaklarda öncelikle ortaya çıkan bu zayıflık vücudun diğer bölümlerine de geçebilir. Bakım yapılarak zayıf ve kırılmaya müsait tırnaklar düzeltilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir