Kuruyan Cildinize Bitkisel çözüm

“En değerli giysimiz cildimiz” sloganı ile başlayalım söze. Dış güzelliğimiz için kıyafetlere avuç dolusu paralar saçarken daimi giysimiz olan cildimiz için gerekli yatırımı yapıyor muyuz?  Cildimiz özellikle kış aylarında bakım kürlerine ve dıştan

 

desteklenmeye daha çok ihtiyaç duyuyor. Çünkü kış aylarında yeteri kadar su tüketmiyor, soğuk, rüzgar vb. olumsuz hava koşullarına daha çok maruz kalıyoruz. Bu nedenlerle kuruyan cildimiz susuz kalıyor, susuz kalan ve kuruyan cilt ise kaşınma, kızarıklık, çatlama, erken kırışma gibi sorunları beraberinde getiriyor.
Peki kış aylarında cildimizin kurumaması için neler yapabiliriz?

kuru cilt bakımı

Sabun kullanılmamalı. Sabunlar asitli olmaları nedeniyle vücudun pH dengesini bozar, piyasada satılan SLS içeren duş jelleri yerine vücudunuzun nem dengesini koruyacak Bitki Özlerinden yapılmış doğal sıvı el sabunları ve duş jelleri tercih edilmeli. Bol bol su içmeli, eğer su içemiyor isek alkali pH su damlası kullanmalı. Banyoda aşırı sıcak su kullanmaktan kaçınmalı ve banyo sonrası tüm vücuda masajla nemlendirici uygulanmalı.

Üstün nemlendirme özelliği ile vücudunuzu bebek teni gibi yumuşacık yapan bir ürün önereceğim. Altınyağ. Adı gibi altın değerinde. İçeriğinde doğal Avokado, Jojoba ve buğday başağı ana bitkilerden ve E vitamini açısından bir hayli zengin. Duş aldıktan sonra havlu ile kurulanmadan önce kullanıyorsunuz. Çok yoğun olduğu için bu şekilde daha kolay sürülüyor ve vücut tarafından çok çabuk emiliyor. Masaj yaptırmaya giderken çantanıza koymayı unutmayacağınız bir ürün. Vücudunuzu çok yoğun besleme ve nemlendirmenin yanında gevşemiş ve sarkmış teni toparlaması, deriyi sıkılaştırması, ince çizgilerin görünümünü hissedilir şekilde azaltması, cildin dayanıklılığını arttırarak yaşlanma sürecini yavaşlatması, cildin kan dolaşımını arttırması da diğer üstün özellikleri. Sadece kış aylarında değil yaz aylarında da güneş banyosu sonrası altınyağı vücudunuza sürdüğünüzde hem güneşin kuruttuğu teninizi nemlendirmiş  hem de muhteşem bronz bir ten görünümü elde etmiş oluyorsunuz.Hamilelik döneminde ilk üç aydan sonra karın çatlaklarını önlemek için her gün kullanması gereken bir ürün. Özellikle aynısafa yağlı kremi ile karıştırılarak kullanılırsa hamilelikten sıfır çatlakla çıkabilirsiniz. Ürünü kullanmaya başladıktan birkaç gün sonra boğaz altı çizgilerinin bile hissedilir derecede açıldığını görebilirsiniz. Erkekler ise traş sonrası kuruyan ciltleri için özellikle kullanmalı.

Tek dikkat edilecek nokta içeriğindeki buğday başağı yağı nedeniyle buğdaya alerjisi olan kişilerin kullanmaması gerekiyor.(hvete)
Unutmayın ömür boyu kullanmak zorunda olduğunuz tek bir giysimiz var ve zamanından önce eskimesi halinde yenisini alma şansımız yok…!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir