Nar Çekirdeği Yağının Faydaları

İştahı açar. Menopoz sıkıntılarını giderir. Yüksek C vitamini kaynağıdır. Her türlü ağrıya karşı kullanılır. Kolesterolü ve hipertansiyonu düşürür. Doğum kontrol hapının yan etkililerini azaltır. Cildi tazeler, yaşlanmayı geciktirir (Anti-aging) Kalbi kuvvetlendirerek, kalp krizi riskini azaltır. Cilt besleyici, sıkılaştırıcı, selülit giderici olarak kullanılır. Vücudumuzdaki atık maddelerin dışa atılımında etkilidir. Cildin kaybettiği kolajeni ve cilde gerekli olan malzemeleri kazandırıyor. Sivrisinek sokmalarında veya böcek ısırmalarında hemen uygulanması gerekir.Sigara, alkol, kirli hava gibi kanserojen etmenlerin etkisini azaltan güçlü antioksidandır. Grip, soğuk algınlığı, mide yanması, damar sertliği, şeker hastalığı ve cilt problemlerinde kullanılır.

Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır? Günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 4-5 damla damlatılarak alınır. Yemeklerde ve salatalarda kullanılır. Yorgun ve yaşlı bir görünümü ortadan kaldıran bu kürde, nar çekirdeği yağını bir pamuğa sıkarak cildinize uyguluyorsunuz. Sonra parmaklarınızla hafif hafif masaj yaparak gözaltı hariç, tüm yüze ve boyuna yediriyorsunuz.

Kırışıklıklar İçin Nar Çekirdeği Yağı Kürü: Bir tatlı kaşığı yoğurt ile Bir tatlı kaşığı yaş mayayı karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürerek 20 dakika bekletin. Her akşam cildinize organik nar çekirdeği yağı ile masaj yapın. Dışarı çıkmadan önce cildinize güneş koruyucu ürünler sürmeyi de ihmal etmeyin.
bitkiler.gen.tr
Uyarı: Düşük tansiyon olanların dahilen kullanması sakıncalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir