Okaliptus Yağının Yüze Faydaları

Akne ve sivilce tedavisinde kullanabileceğiniz okaliptüs yağı, ciltte yer alan sivilce ve aknelere uygulandığında iltihabı kurutur.

Güçlü bir antioksidan olarak, cildimizdeki bakteri ve mikropların daha geniş alanlara yayılmasının önüne geçer.

Cildimizdeki siyah noktalarla da mücadele ederek, gözenekleri derinlemesine temizler.

Her gün günde birkaç sefer bir parça pamuğa okaliptüs yağı damlatarak ve bu pamukla cildinizdeki sivilce ve siyah noktaları silerek, bu şifalı yağın sivilce karşıtı özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Ciltteki yaraları iyileştirir
Enfeksiyon giderme konusunda son derece başarılı olan okaliptüs yağı, yara, kesik ve sıyrıkların iltihap kapmasının ve yaraların daha da kötüleşmesinin önüne geçer.

Yarada iltihap oluşumunu engelleyerek, yaranın iyileşme süresini kısaltır. Doğal bir ağrı kesici olduğundan yaradaki ağrı ve acıyı da dindirir.

Okaliptüs yağı ile ufak çaplı yaralara müdahale etmek için birkaç damla okaliptüs yağını bir yemek kaşığı sirkeyle karıştırdıktan sonra cildinizdeki yara, kesik ve sıyrıkların üzerine uygulayın.

15 dakika bekledikten sonra cildinizi bol ılık suyla durulayın.

Eklem ve kas ağrılarını giderir
Doğal bir ağrı kesici olan okaliptüs yağının faydaları arasında baş ağrılarının yanı sıra eklem ve kas ağrılarını gidermesi de bulunur.

Okaliptüs yağından birkaç damla vücudunuzun ağrıyan kısmına damlatarak ve bu yağla vücudunuza masaj yaparak, romatoid artrit, fibromiyoloji vb. eklem ve kas hastalıklarının yol açtığı bölgesel ağrıların hafiflemesini sağlayabilirsiniz.

Egzama ve mantarı tedavi eder
Harika bir kaşıntı giderici olan okaliptüs yağı, egzama ve mantar tedavisinde de dünya genelinde yararlanılan bir bitkisel yağdır.

Ciltteki mantarlı ve egzamalı bölgeye uygulandığında kısa sürede kaşıntıyı alır. Egzama ve mantar semptomlarını hafifletir.

Cilt lekelerine iyi gelir
Sivilce, akne ve siyah noktaları cildimizden arındıran okaliptüs yağının faydaları arasında cilt lekelerine iyi gelmesi de bulunur.

Güneş lekeleri, güneş yanıkları, cildimizdeki koyu kahve lekeler ile savaşan bu bitkisel yağ, cildimizdeki lekelerin kötü görünümünü hafifletir.

Daha sorunsuz ve pürüzsüz bir cilde kavuşmamıza olanak tanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir