Saçlarınız artık zencefil maskesi ile uzuyor

Saç tedavisi yöntemi olarak zencefil maskesi, yaklaşık bir asırlık bir uygulamadır. Hindistan’da geliştirilen geleneksel şifa sisteminde zencefil, saç kepeklenmesini önlemek için de kullanılmaktadır. Zencefil yağını düzenli olarak saç derisine uygularsanız, kafa derisinde kan dolaşımını hızlandırır. Bu sayede saç kökleri uyarılır ve saçlarınız daha hızlı uzamaya başlar. Zencefil, yağ asitleri içerdiği için ince telli saçlar için etkili bir saç bakım yöntemidir. Saç dökülmesini durdurmak için de zencefil maskesi, kesinlikle etkili bir yöntem olacaktır.

Zencefil kökünün saça faydaları

Zencefil kökü, saç dökülmesi için etkili bir çözümdür. Taze zencefil kökü özleri, saçı güçlendirir ve hoş bir koku verir.

Saç derisi sorunlarından biri olan kepeklenmeden kurtulmanız için yardımcı olur. Saç derisine zencefil yağı, zeytinyağı ve diğer destek karışımlar ile saç maskeleri uygular ve bir gece bekletirseniz, saçlarınızdaki kepeklerden kurtulabilirsiniz.

Jojoba yağı veya avokado yağı gibi uçucu yağlar ile karıştırılmış zencefil yağı, saç uzamasını hızlandırır.

Eğer kuru saçlara sahipseniz, zencefil maskesiyle saçlarınızdaki mat görünümü giderebilirsiniz.

Zencefil maskesi nasıl yapılır?

Malzemeler: Bir küçük kase, zencefil kökü, 1 çorba kaşığı jojoba yağı ya da zeytinyağı.

Hazırlanışı ve uygulama: Kaseye taze zencefil kökünü rendeleyin. İçerisine jojoba yağı veya zeytinyağını ilave edin. Malzemeleri iyice karıştırın ve dairesel masaj yaparak saç derinsine karışımın tamamını sürün. Minimum 30 dakika maskeyi saçınızda bekletin. Maskeyi uyguladığınızda, saç derisinde ısınma hissedebilirsiniz. Süre bitince saçınızı şampuan ile güzelce durulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir