Şeker Oranı Düşük 9 Meyve

Şeker oranı düşük meyveler diyetlerde tatlı ihtiyacını gidermek için mükemmel ve sağlıklı bir alternatif olabilir. Bunun için gelin sizinle bu yazımızda şeker oranı düşük meyveler listesini inceleyelim.

Kimyasal şekerin ne kadar zararlı olduğunu, sağlığımızı en hızlı bozan gıda olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz! Bu nedenle sağlıklı şekeri meyvelerden almak en doğrusu.

Şekersiz meyveler bulunmasa da çilek, kivi ve greyfurt gibi şeker oranı düşük meyveler mevcuttur. Meyveler sağlıklı doğal şeker kaynaklarıdır. Doğal şekeri her türlü meyveden alabilirsiniz.
Doğal Meyve Şekeri Sağlıklı mı?

Doğal meyve şekeri en sağlıklı şeker türüdür. Meyve şekeri doğal olsa da çok tüketilmemelidir. Kilolarca meyve tüketmek yine zararlı olabilir. Ayrıca taze meyve yerine hazır meyve suyu tüketmek çok sakıncalı olabilir, çünkü hazır meyve sularında katkı maddeleri ve tatlandırıcı olabilir.

Vücudumuzun özellikle de beynin doğal meyve şekerine ihtiyacı vardır. Sağlıklı meyve şekeri alabileceğimiz ve düşük şeker oranına sahip meyveleri sizler için listeledik. Az şekerli yani şeker oranı düşük meyveler sağlığınız için önemlidir.

Aş Şekerli Meyveler Listesi:

Meyveler lif ve vitaminler gibi vücudumuz için olmazsa olmaz besin öğeleri içerir. Meyve sağlıklı olsa da belirli oranlarda tüketilmelidir. Yaz aylarında bolca tüketilen meyvelerin şeker içeriği düşük 9 tanesini sizin için listeledik;

1. Yaban Mersini
Yaban mersini kuvvetli bağışıklık sistemine ve düşük şeker seviyesi ile etkin bir besindir. Yaban mersininde bulunan antosiyanin gibi antioksidanlar, C, B, E ve A vitaminleri, bakır, selenyum, çinko ve demir bağışıklık sistemini de destekler.

2. Kivi
Kivi C vitamini yüksek ve şeker oranı düşük meyvelerdendir. Her bir kivide yaklaşık 7 gram şeker bulunuyor.

3. Karpuz
Karpuzda tahmin ettiğinizden daha az şeker bulunmakta fakat porsiyona dikkat etmek gerek. 100gr karpuzda yaklaşık 7 gram şeker bulunuyor.

4. Şeftali
Şeftali çok tatlı olsa da orta boy bir şeftalide 14 kadar şeker bulunmaktadır.

5. Greyfurt
Orta boy bir greyfurtun yarısında 9 gram şeker bulunur. Kahvaltıda yarım greyfurt yemeye devam!

6. Böğürtlen
Böğürtlende de çilek gibi kase başına yaklaşık 7 gram şeker bulunur. Böğürtlen aynı zamanda çok zengin bir lif kaynağı ve antioksidandır.

7. Çilek
Çilekteki şeker miktarı tadı göz önüne alındığında oldukça az. 1 kase çilekte 7 gram şeker bulunuyor. Bu miktarda çilekle günlük C vitamini ihtiyacınızın tamamını karşılayabilirsiniz.

8. Kayısı
Kayısı lif kaynağı bir meyve olarak çok düşük şeker miktarına sahiptir. Bir kayısıda sdaece 3 gr şeker bulunur

9. Ahududu
50gr ahudududa yalnızca 2 gram şeker bulunur. Zengin lif içeriği sayesinde çok sağlıklıdır. Ayrıca insanı tok tutar.

Kimyasal şekeri ve gluteni bırakmak oldukça zordur. Tatlılar yerine meyve tüketmek şekeri bırakmaktaki ilk adım olabilir. Ancak şekeri bırakmakta zorlanıyorsanız doğal tedavi yöntemlerini de deneyebilirsiniz. https://www.bepositive.com.tr/ sitesinden konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bioenerji ile kolayca tedavi olun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir