8 Etkili Çay ve Zayıflama Kürü Tarifi

8 Etkili Çay ve Zayıflama Kürü Tarifi
Zayıflamak için nelerin yapılması gerektiğini artık herkes az çok biliyor. Sağlıklı bir beslenme programı, zayıflama hareketleri ile beraber metabolizma hızlandırıcı kürler ile desteklendiğinde harikalar yaratabilir. Zayıflama için motivasyon arayışında olanlar zayıflama hikayeleri ile birlikte metabolizma hızlandırıcı kürlerin etkilerinden de faydalanabilir.

Zayıflama kürlerinin gerçekten işe yaraması için sağlıklı bir şekilde kalori açığı oluşturulduğundan emin olunması gerekir. İştah kontrolünü sağlama konusunda oldukça iyi olan kürler, çoğunlukla bağırsak ve sindirim sistemini destekler. Metabolizma hızlandırmak için zayıflama hapları yerine herkesin mutfağında bulunan sağlıklı besin ve içecekler kullanmak tavsiye edilir. Zayıflama hapı ve zayıflama ilacı olarak piyasada pazarlanan ürünler kısa vadede sonuç elde edilmesini sağlasa da uzun vadede sağlığı, hatta hayatı tehlikeye atabilir. Bölgesel zayıflama için tercih edilebilen zayıflama iğnesi ise, metabolizmayı uyarır, iştahı baskılar ve bölgesel yağ yakımını sağlar. Fakat bu tip radikal zayıflama önerileri için bir uzman görüşü alınması gerekir.

Güzellik merkezlerindeki uygulamalardan uzak durulması ve estetisyen hekimlere danışılması tavsiye edilir.

Zayıflama kürleri ile bedeni hazırlarken zayıflama için dua ve zayıflama için meditasyon teknikleri ile zihni hazırlamak mümkün görülür. Yiyeceklerle kurulan duygusal bağlar, zayıflama duası ve meditasyonla azaltılabilir. Bu sayede irade çok daha uzun süre korunur. Diğer taraftan iyi bir zayıflama egzersiz programı, kilo verme sürecinde ihtiyaç duyulan itici gücü bireylere kazandırabilir. Kürleri uygulamaya geçmeden evvel bir doktora danışılması tavsiye edilir. bitkiler.gen.tr

1) Yeşil Çay-Limon-Soda Zayıflama Kürü
Kaynamış yarım litre su ile 2 yemek kaşığı yeşil çayın 10 dakika kadar demlenmesi gerekir. Süzülmüş demlenmiş çayın içine yarım limon sıkılıp kabuğuyla atılır. Son olarak bir şişe maden suyu katıldıktan sonra zayıflama içeceği hazır olur. Ara öğünlerde birer bardak tüketilerek uygulanan kür, metabolizmayı hızlandırır ve eksilen mineralleri vücuda kazandırır.

2) Zayıflama Suyu
Kürü uygulamanız için sabah uyanır uyanmaz bir çay kaşığı çörek otu yağını içmeniz gerekir. Sonrasında bir su bardağı ılık su içerisine iki çorba kaşığı sirke koyup içmeniz gerekir. Tadından rahatsız olanlar isterseler yarım çay kaşığı bal ilave edebilir. Tokluk hissini arttıran kür, kalori kontrolünü kolaylaştırır.

3) Metabolizma Hızlandırıcı ve Zayıflamaya Yardımcı Baharat Karışımı
1 çorba kaşığı toz zencefil,1 çorba kaşığı zerdeçal, 1 çorba kaşığı karabiber, 1 çorba kaşığı kimyon, 1 çorba kaşığı kırmızı biber, 1 çorba kaşığı nane ve 1 çorba kaşığı kekik karıştırılarak cam bir kavanoz içerisinde konulur ve direkt güneş ışığı almayacağı serin bir yere kaldırılır. Salataların ve yemeklerin üzerine dilediğiniz kadar serperek kullanabileceğiniz karışım vücuttaki fazla ödemi atmanıza ve metabolizmanızı hızlandırmaya yardım eder. Tokluk hissi sağlayarak daha az kalori almanızı sağlar.

4) Tarçınlı Süt
Kürü uygulamanız için 1 su bardağı light süt, 1 tatlı kaşığı tarçın ve buzları karıştırmanız ve yatmadan önce tüketmeniz gerekir. Sabah tok uyanmanıza yardımcı olan karışım, gece boyu metabolizmanızı canlı tutarak daha fazla yağ yakmanızı sağlar. Kan şekerini dengelediği için ani tatlı krizleri ile de savaşır.

5) Hızlı Zayıflama Kürü
3 yemek kaşığı kadar yoğurt çırpıldıktan sonra içine önce 2 tatlı kaşığı pul biber, sonra da yarım limon katılarak karıştırılır. Yatmadan yarım saat önce tüketilecek bu karışım metabolizmayı hızlandırır, gece yaşanacak açlık krizlerinin önüne geçiyor ve yağ yakımını arttırır.

6) Yağ Yakan ve Zayıflamaya Yardım Eden Kahve
1 su bardağı yağsız sütün içine 1 adet tarçın çubuğu atarak kaynatın. Kaynamaya başlayan sütü, çubuğu içinden çıkarmadan 45 dakika dinlenmeye alın. Dinlendikten sonra çubuk tarçını içinden çıkarıp kahveyi karıştırın İster sıcak, ister soğuk şekilde tüketebileceğiniz kahveyi ara öğün olarak kullandığınızda metabolizmanızı hızlandırmanıza yardımcı olur.

7) Mucize Zayıflama Kürü
3 yemek kaşığı kadar ev yoğurdu ile yarım çay kaşığından daha az toz zencefil, zerdeçal ve toz tarçın iyice çırpılarak hazırlanan karışım, gece yatmadan bir saat önce tüketilir. Üzerine beş bardak kadar su içilmesi ile tamamlanan kür, metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımını arttırır.

8) Zayıflamaya Yardım Eden ve Tatlı Krizlerini Engelleyen Çay
Yarım litre su ile 1 yemek kaşığı kadar ya da 1 poşet yeşil çay demlenir. İçerisine bir elma kabukları ile birlikte dilimlenerek, zencefil rendelenerek, iki tarçın çubuğu ise kırılarak atılır. Akşam yemeğinden birkaç saat sonra tüketilen zayıflama çayı, sindirimi kolaylaştırır ve metabolizmayı hızlandırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir