Ağaç Kavunu

Bu yaprak dökmeyen narenciye ağacının tam güneş ışığında kumlu, iyi drenajlı topraklarda iyi yetişen bir bitkidir. En iyi performans tam güneşte gerçekleşir. Tutarlı ve düzenli nem sağlayın. Kötü drenaj yapılmış topraklardan kaçının. Sıcak yaz koşullarına, kuraklığa ve dona karşı dayanıklı değildir.

Ağaç Kavunu Hakkında Bilgi
ağaç kavunu, dikenli bir çalı veya genellikle 8-15 ‘boyunda olgunlaşan küçük bir ağaçtır. Kuzeybatı Hindistan’a özgüdür. Meyve suyu içimdeki beyaz bir özü olan ancak meyve suyu veya kağıt hamuru bulunmayan parmak benzeri çıkıntılara dönüşen, 6-10 ”uzunluğa kadar eşsiz bir meyve üretmek için dikkati çekmektedir. Olgun meyveler parlak sarıyı turuncu sarıya çevirir. kabuk, yiyecek tabakları veya içecekleri için mükemmel bir lezzet oluşturacak şekilde rendelenebilen yoğun bir lütat tada sahiptir. Çok kokulu, 4-5 yapraklı, beyaz çiçekler (her biri 1 cm “uzunluğunda), her biri 20-30 cm orta boylu organlara, ancak esas olarak ilkbahar ve sonbaharda açarlar .

Çiçekler genellikle pembemsi-mor renktedirler. ABD’de ana meyve hasadı (güney Florida, Kaliforniya ve Hawaii) Kasım-Ocak ayına kadar, az miktarda meyve görülür. Dikenli dallar tırtıklı, eliptik, yaprak dökmeyen yaprakları (4-6 ”uzunluğunda) ile ezilmiş aromatik (limonun kokusu) yaprakları ile kaplıdır. Kültürler, Budist dininde tapınak teklifleri olarak kullanılmıştır. Tüm dünyadaki mutfak kullanımı şunları içerir: salata sosları, marinatlar, pişmiş yiyecekler veya içecekler için lezzet (bir parmağı kopar ve dışını rendeleyin); kabuklu; marmelat veya reçel; parmaklar uzunlamasına ince dilimlenebilir ve salatalara ve pişmiş yiyeceklere eklenebilir. bitkiler.gen.tr

Ağaç Kavunu

Çeşit adı Yunanca kelime geliyor sarkos anlam etli ve dactylos meyveler bariz referans parmak anlamına gelir.

Genus adı klasik Latin kökenlidir.

Spesifik epitet tıbbi anlamına gelir.

Sorunlar
Ciddi böcek veya hastalık problemi yok.

Bahçe Kullanımları
Kış mevsimi olan bu Bitkiler , meyvelerinin hasadı veya süs amaçlı ilginç bir manzara aksı olarak yetiştirilebilir. Ticari büyüme sadece kısa bir süre önce Kaliforniya’da başlamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir