Aşırı Terlemeye Bitkisel Çözüm Önerileri

Duş sonrası koltuk altınızı iyice kurulayarak bir çorba kaşığı elma sirkesine, 1 tatlı kaşığı karbonat katarak kıvamlı bir karışım elde edin. Sonrasında macun kıvamında olan bu karışımı koltuk altınıza sürerek 10-15 dakika bekleyin sonrasında durulayın. Haftalık olarak düzenli uygulamalısınız.
Domates suyu içerdiği antioksidan sebebiyle ter bezlerinin çalışmasını düzene sokarak, az ve kokusuz terlemenize yardımcı olur. Her gün bir domatesin suyunu içerek ter probleminizi azaltabilirsiniz.
Ada çayını duş sonrası bir kovaya koyarak durulanma suyu olarak bunu kullanmalısınız. Düzenli olacak şekilde bu uygulamayı yapmanız halinde terleme probleminiz zamanla yok olacaktır. bitkiler.gen.tr
Poşet olarak satılan yeşil çayları bir litre suda demleyin sonrasında 2 tatlı kaşığı okaliptüs yağı suya ilave edilir. Günlük olarak koltuk altlarınızı bu karışımla yıkamanız halinde gün gün terlemeniz ve kötü koku oranınıza azalacaktır.

limon kullanarak ter kokularından kurtulun

Limon mucizesi ile terlemeye son
Limon cilt dostu olan bir meyvedir. Her türlü temizlikte etkili olduğu gibi beden temizliği ve koltuk altı terlemesinde de oldukça faydalıdır. Geçmişten günümüze terlemeyi önlemek için tarihte kadınlar hep limonu kullanmıştır. Üstelik çok basit bir uygulamayla hem ter kokularınız dan hemde koltuk altı kararmalarınızdan kurtulabilirsiniz. 1 Adet limonu ortadan kesip koltuk altı bölgenize dairesel hareketler halinde yedirerek sürünüz. Gün aşırı , her duş sonrası terleme olan bölgeye bu uygulamayı yaptığınız taktirde ter kokunuzun azaldığını hatta bittiğini fark edeceksiniz. Limonla yapılan bir başka tarif ise 1 çorba kaşığı limon suyuna 1 tatlı kaşığı karbonat yada kabartma tozu cam bir karıştırılır. Macun kıvamına gelen karışım her gün düzenli olarak koltuk altına sürülür. Dikkat: limon suyu sürülen cildinizi bu tür uygulamalarda güneş ışığı almaktan korumalısınız. Aksi taktirde cilt lekelerine sebep olabilir.

Hindistan cevizi yağı ile kötü kokulara son

Hindistan cevizi ülkemizde pek yetişmeyen nadir bulunan bir meyvedir. Fakat kullanım alanları itibariyle mutfağımızda, banyomuzda , cilt bakım ürünlerimizde bolca yer almaktadır. Hoş kokusu cilde verdiği rahatlatma özelliğiyle çokça tercih edilmektedir. Hindistan cevizi yağını aktarlardan temin ederek her duş sonrası koltuk altı bölgenizi kurulayıp, pudraladıktan sonra bu yağdan sürerek terlemeler yavaşlatılabilir. Hoş kokusuyla ter kokularınız dan kurtulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir