Bitkiler ile Evde Penis Mantarı Tedavisi

1. Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağının, penis mantarının çekirdeğini ve plazmasını yok ettiği çeşitli bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Krem benzeri bir yapıya sahip olan hindistan cevizi yağı ilgili bölgeye direkt uygulanabilir.

2. Mercanköşk yağı

Kasık ve penis bölgesindeki dokunun sertleşerek kayış benzeri bir hale geldiği durumlarda tercih edilir. İncelmiş ve hassaslaşmış dokuyu yakmaması için, hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağı ile 2’ye 1 oranında seyreltilerek kullanılabilir.

3. Limon suyu

Mantarlı bölgedeki asitlik derecesini (Ph) düzenleyerek, penis mantarının yaşam alanını ortadan kaldırır. Direkt kullanımı yanmaya sebep olduğundan bir bardak ılık suya iki çorba kaşığı limon suyu ekleyin. Bu karışımla günde üç kez kasık bölgenizi yıkayarak mantardan kurtulabilirsiniz.

4. Sarımsak

Antifungal ve antibakteriyel özellikleri sayesinde sarımsak, mantarın yayılmasını önlemesinin yanı sıra mantarın neden olduğu kaşıntı ve iltihaptan kurtulmaya da yardımcı olur. Üç dört diş sarımsağı bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile macun kıvamında bir merhem elde edene kadar karıştırın. Bu merhemi, kasık bölgenize sürüp 20 dakika bekledikten sonra bol su ile yıkayın. Mantar tamamen yok olana kadar bu karışımı günde iki kez kullanın.

Penis Mantarından Korunmak

Penis mantarından korunmak için yapılması gerekenlerden bahsedebilmek için önce penis mantarının nedenlerine bakılmalıdır. Bu nedenler yeterince anlaşıldığında penis mantarının önüne geçmek ve tehlikeyi daha başlamadan önlemek mümkündür.

Eğer kiloluysanız zayıflayarak penis mantarı riskinizi düşürebilirsiniz.
Cinsel ilişki sırasında partnerinize ne kadar güvenirseniz güvenin, korunmayı ihmal etmeyin. Bu yalnızca mantardan korunmak için değil, cinsel yolla bulaşan tüm hastalıklardan uzak durmak için önemlidir.
Gereksiz ve bilinçsiz antibiyotik kullanımından uzak durarak, penis bölgenizdeki yararlı bakterilerin yaşamasını sağlayabilir ve penis mantarı ihtimalinden korunabilirsiniz.
Kişisel hijyeni ihmal etmeyerek, başkalarının iç çamaşırı, havlu gibi eşyalarını kullanmayarak da penis mantarından korunmak mümkün.
Duş sonrasında kasık bölgenizi ya da mantar oluşabilecek diğer yerleri kesinlikle nemli bırakmayın. Bu bölgelerde ter oluştuğunu hissederseniz kurulayarak mantar için uygun ortam oluşmasını engelleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir