Bitkisel organik doğal saç boyası yapımı

Biz kadınlar her zaman bakımlı olmayı severiz. Ah birde söz konusu saç olunca akan sular durabilir diyebiliriz. Bu sebeple de her türlü zahmete katlanmak zorunda kalınıyor. Aslında saç boyasını sadece kadınlar değil, artık erkeklerde uyguluyorlar. Tabi kadınlar saçlarını erkekler gibi sadece beyazlarını kapatmak için değil, değişiklik olsun diye ve hava katmak için de boyayabilirler. Ancak bilindiği üzere saç boyaları kimyasal madde içerikli olduğundan dolayı, saç ve saç derisine ciddi anlamda zarar verir. Yani güzelleşmek uğruna bu tür sağlığı tehdit eden kimyasal ürünlere maruz kalmak zorunda değilsiniz. Kendini düşünen herkes artık doğal ürünleri tercih etmeye başladı. Peki bu neden saç boyası da olmadın? Birde en önemlisi ki, kuaföre gitmekten bıktıysanız ve zaman bulamıyorsanız bu yazı tamda sizin içindir.

Peki, evde organik doğal saç boyası nasıl yapılır?

Evde elbette her şey gibi organik olarak saç boyası da yapılabilir. Gayrette mümkün olan ve sağlığa zararı olmadan güzelleşmek kolay.

Gelelim renklerine göre doğal saç boyası nasıl yapılır, öğrenelim…

Organik Saç Boyası Kahverengi Rengi

Kullanılacak Malzemeler

1 bardak ada çayı
1 su bardağı karanfil
Aldığı kadar kına

Yapılışı

Bir çaydanlığın ya da tencerenin içinde az miktarda suyu kaynatın ve kaynayan suyun içine ada çayını atın. Daha sonra ocağın altını kapatın ve bir 5 dakika demlenmesini bekleyin. Hemen ardından karanfilleri de ilave ederek tamamen soğuyana kadar bırakın. Soğuduktan sonra süzün. Soğuyan suyun içerisine kına ekleyin ve saç boyası kıvamına gelene kadar kına ilave ederek karıştırarak, çırpın. Hazır olduktan sonra saçlarınızın diplerinden başlayarak uçlara doğru boyamaya başlayabilirsiniz. Yaklaşık 1 saat sonra yıkayarak temizleyin.

Organik saç boyanızla sağlıklı saçlarınıza merhaba diyebilirsiniz.

Organik Saç Boyası Sarı Rengi

Kullanılacak Malzemeler

1 su bardağı su
1 su bardağı kurutulmuş papatya

Yapılışı

Çaydanlığın içerisine suyu koyun ve kaynatın. Su kaynadıktan sonra içine kuru papatyayı ilave ederek demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra süzün ve saçlarınızın dipleriyle birlikte uçlarına doğru sürün. Son olarak saçınızı güneşte kurutun. Bu işlemi hafta da 1 defa uygulayabilirsiniz. Böylece istediğiniz sarı saçlara kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Organik Saç Boyası Siyah Rengi

Kullanılacak Malzemeler

1 fincan siyah çay
1 fincan ada çayı

Yapılışı

Saçlarında beyazları olanlar için adeta harika bir organik saç boyasıdır. Çaydanlığın içerine saçınıza yetecek kadar suyu koyun ve kaynatın. Kaynayan suyun içerisine siyah çayı ve ada çayını ilave ederek karışım suyunu hazırlayın. Yaklaşık 15 dakika demlendikten sonra süzün. Saçınızın tamamına hazırladığınız suyu sürün ve 1 saat bekledikten sonra yıkayın. bitkiler.gen.tr Saçınıza organik saç boyasını istediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz.

Güzellikle kalın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir