Kalçalardaki sivilceler için çözüm ve öneriler

Kalça ve popo bölgesindeki akne yada sivilceler özellikle yaz aylarında plajlarda bikini ile dolaşmak isteyen bayanların baş belasıdır.
Baş belası olmaları onları tamamen çözümsüz yapmaz fakat her bayanın cildinin farklı olabileceği göz önünde tutulduğunda aşağıda size önerilen uygulamaları deneyerek kendinize bir çıkış yolu bulabilirsiniz. Sadece bu yaklaşımlara cesaretli olun yeter.
Sponsorlu Bağlantılar
TOPİKAL VE ORAL İLAÇLAR KULLANMA
Duştan sonra topikal merhem ya da losyon sürün. Benzoil peroksit, salisilik asit veya alfa hidroksi asit ihtiva eden bir merhemler sizin için işe yarayacak önemli çözümlerdir. Bu maddeler içeren kremler piyasada Clearasil ve Proaktif isimleri altında bulunabilir ve reçetesiz olarak temin edilebilir. Bunları bulamazsanız diş macunlarında peroksitin bazı formları bulunmaktadır. Bunları araştırabilirsiniz.
Duştan sonra uygulayın ve kendi kendisine kurumasına izin verin.
Benzoil peroksit elbiselerinizi beyazlatabileceği için kuruması önemlidir.
Alternatif olarak Tretinoin içeren bir ürün kullanabilirsiniz.
Ürün hakkında doğru olan doktorunuza danışmanızdır.
Antibiyotik alın. Bazı sivilce türleri hap şeklinde antibiyotik tedavisi gerektirebilir. Bu neden bunların neler olabileceği konusunda doktorunuza danışın.
Antibiyotik kullanacaksanız doktorunuz verdiği gün ve dozda kullanmanız önemlidir. Bunun yapılmaması sivilcelerin geri dönmesine neden olabilir.
Sponsorlu Bağlantılar
Steroid enjeksiyonu yaptırmak. Son derece ağrılı olan büyük kistik sivilceleriniz varsa, böyle durumlarda steroid enjeksiyonu gerekebilir. Bunlar bir günden daha az bir sürede sivilce boyutunu ve ağrıyı azaltabilir.
DOĞAL İLAÇLAR KULLANMAK
Mümkün olduğunda kalçaların üzerinin güneş almasına dikkat edin. Güneş doğal olarak bacaklarınız, kalça yada poponuzdaki aşırı yağı kurutmaya yardımcı olacaktır.
Güneş yanığını önlemek için önceden nonkomedojenik bir güneş kremi kullanın ve uygulayın.
Sadece bir süreliğine bu yöntemi kullanın. Çok fazla güneş cilde zarar vermektedir.
Su ve tartar kremi karışımı içmek. Bir – iki bardak içme suyuna bir çorba kaşığı tartar kremi koyun, karıştırın ve için. Bu karışım, toksinlerin vücuttan temizlenmesine yardımcı olur. Eğer tadı hoşunuza gitmezse içine aromalı meyve suyu katabilirsiniz. Bunu akneleriniz iyileşinceye kadar birkaç ayda bir kez tekrarlayın.
Kalçalarınız için aspirin maskesi yapın. Bu işlem için dört ya da beş aspirini ezin. Bir çorba kaşığı ılık su, tercihen biraz bal yada yoğurtla birleştirin. Ardından tüm kalçanıza ince bir tabaka halinde sürün.
Sivilceleriniz üzerine doğal asitlerle muamele edin. Taze limon suyu ve elma sirkesi sivilce tedavisinde kullanılabilir. Fakat sivilce bölgesinde açık yaralar varsa bu acıtıcı olabilir. Yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra soğuk su ile durulayın.
Doğal yağlar kullanabilirsiniz. Çay ağacı ve hindistancevizi yağı antibakteriyel ve antifungal yağlar olup sivilcelerinin iyileşmesine yardımcı olabilir. Bunun dışında varsa inflamasyon, bunu azaltmak için büyük bir buz küpü ile sivilcelerinizi ovun. Bu doğrudan sivilce iyileşmesine yardımcı olmasa da varsa ağrınız, buna acil yardım sağlayacaktır.
GELECEKTEKİ SIKINTILAR NASIL ÖNLENİRkalcadaki-sivilceler-nasil-giderilir
1- Gece ve sabah en az bir kez kalçalarınız yıkayın.
2- Haftada en az bir kez kalça cildinizin pul pul dökülmesini sağlayın. Gözenekleri tıkamayacak bir lif ve krem kullanın. Bu işlem ölü cilt hücrelerinden kalçalarınızın arınmasını sağlayacaktır.
3- En az yüzde iki benzoil peroksit içeren bir sabun kullanın. Bu işlem fazla yağı ve sivilcelerin temizlenmesine yardımcı olacaktır.
4- Kokulu ve boyalı tuvalet kağıdı kullanımını bırakın.
5- Giysilerinizi ve çarşaflarınızı yıkamak için alerjen olmayan bir sabun ve deterjan kullanın. Siz, hassas cilde sahip kişiler için özel tasarlanmış deterjanlar kullanın.
6- Bol ve rahat giysiler tercih edin. Pamuk gibi doğal liflerden yapılmış iç çamaşırı seçin.
7- Ter, kalçalarınızda yağ ve bakterilerin tuzaklanmasına neden olabilir. Bu nedenle sık sık iç çamaşırınızı değiştirin ve terleme sonrasında duş alın.
8- Günde bir Şelatlı Çinko tablet yada multivitamin size yardımcı olabilir. A vitamini, B5, C, E, Selenyum ve Omega 3 sağlıklı cildi teşvik ettiği bilinmektedir. Sizin için uygun vitaminlerin neler olduğu konusunda doktorunuza danışın.
9- Su cildiniz için olağanüstü şeyler yapar. Hem içte ve hem dışta, vücudunuzun yeterli sulandığından emin olmak için günde sekiz bardak su için.
10- Şekerli, yağlı ve kızarmış olan önemsiz gıdalardan uzak durun. Bu tür gıdalar vücutta insülinin artışına neden olabilir. Ve bu da fazla sebum ve akne demektir.
Yanı sıra vücudunuzun temiz ve istenmeyen toksinlerden kurtulması için çiğ gıda diyetini deneyin.
11- Daha sık ayakta durun, daha az oturun. Uzun süre oturma kalçalarınızın nefes almasını engeller, ter ve bakterilerin gözenekleri tıkar. Uzun süreli oturuyorsanız kalçalarınızdaki kan dolaşımını artırmak için ya yürüyüşe çıkın yada oturduğunuz yerden bacaklarınızı hareket ettirerek egzersiz yapın.
12- Akneleriniz inatçı ve uzun süre devam ederse bir dermatoloğa görünün. bitkiler.gen.tr
UYARILAR
Sivilcelerinizi sıkmayın. Yara izi ve yayılmaya neden olabilir.
Tretinoin ciddi doğum kusurlarına neden olabilir. Hamile, emziren ya da hamilelik planınız varsa bunu kullanmayın.
Eğer akne ilaçları uygulayacaksanız güneşten korunacak şekilde giyinin.
İPUÇLARI
Mümkün olduğunca günde bir kez duş alın.
Temiz bir cildi teşvik etmek için sağlıklı gıda tüketin ve egzersiz yapın.
Herkesin cilt farklıdır. Sizin için iyi olanı anlamak için birkaç farklı ilaç ve ürün deneyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir