çürdük otu neye iyi gelir, çürdük otunun faydaları


Çürdük otu faydaları nelerdir?

Mavi renkli ve çiçeklere sahip ayva görünümlü bir bitki olan çürdük otunun tadı acıdır. Çürdük otu faydaları arasında en belirgin olanı şüphesiz ki mide dostu olan bu otun sancıları kesme becerisidir. Çürdük otu faydaları sıralanırken midede meydana gelen hazımsızlıkları giderdiği de söylenebilir.

Çürdük otu neye iyi gelir?
Çürdük otu özellikle az gelişen ve gelişme bozukluğu gösteren çocuklar için de faydalı olabilmektedir. Çocuk gelişiminde olumlu etkileri olan çürdük otu içindeki bileşikler; idrar söktürücü etki göstermektedir. İdrar atmak özellikle yüksek tansiyonu olan hastalar için faydalı bir işlemdir. Tansiyonu yüksek olanlara verilen idrar söktürücü ilaçlar tansiyon düşürür. bitkiler.gen.tr

Çürdük otu neye iyi gelir sorusuna verilecek bir diğer cevap ayrıca sakinleştirici bir özelliğe sahip olmasıdır. Çürdük otu neye iyi gelir diye merak edenler çürdük otunun kimyasal bileşimlerine ve bu kimyasal bileşimlerin hangi sistemlerimize ne gibi bir etkisi olduğuna bakabilirler.

Çürdük otunun kulunç ağrısı çekenler üzerinde de olumlu bir etkisi görülmüştür.


Önemli !!! NOT: Bu içerikteki bilgiler internet ortamından derlenmiş olup, %100 geçerli bilgiler olarak değerlendirilemez. Lütfen bir uzman hekim ile konuşarak “Hastalığım nedir? doğru tedavi yöntemi ve hastalığınızla ilgili çözümler nelerdir?” sorularına cevap arayınız.