Düşük libidoya doğal çözümler

Düşük libido toplumda gün yüzüne çıkartılmak istenmeyen utangaç kalmış tarafımızdır. İster erkek isterse de kadın olsun libido düşüklüğü herkesi, her kesimi etkileyebilmektedir.
Yazımızda sizlere sunacağımız alternatif yöntemler(gerek bitkisel gerekse de evde kolayca hazırlanabilen destek çareler) ve yaşam tarzı değişiklikleri ile düşük libidoya çözüm üreteceğiz.
LİBİDO NE DEMEK?
Libido kısaca, partnerlerin birbirlerine duydukları ilgi anlamına gelmektedir. Libido genelde erkeklerde 20’li yaşlarda doruğa ulaşmaktadır. Kadınlarda ise bu rakam 30-40’lı yaşlarda doruk noktaya varmaktadır. Bu yaşlardan sonra ise beden fizyolojik süreçte yaşlanmasına bağlı olarak hormonsal değişimler nedeni ile azalmaktadır. Fakat eşlerin birbirlerine duydukları ilgiye bağlı olarak 80 yaşlarında dahi birbirini cinsel olarak arzulayan çiftler de bulunmaktadır.

Erkeklerde düşük libido nedenlerinin başında testosteron hormonunun azlığı gelmektedir. Bu duruma ise bazı testis hastalıkları, beyinde hormon salgılayan hipofiz bezi hastalıkları, yaşlılık ve depresyon yaşayan kişilerde görülebilmektedir.
DÜŞÜK LİBİDO
Herhangi bir insanın içgüdüsel ihtiyaçlarını arasından bir tanesi “seks” tir. Ancak cinsel içgüdü ya da cinsel dürtüler tüm insanlarda benzer değildir. Bazılarında seks için aşırı istek olabiliyorken bazı kişilerde cinsel istek sıkıntısı yaşanmaktadır.
Artan stres ve çok sağlıklı olmayan yaşam tarzı düşük libido bu gün daha yaygın hale gelmiştir. Düşük cinsel istek sorunu çok eski zamanlardan beri mevcuttu. Bu nedenle, geçmişten günümüze düşük libido sorununu tedavi amaçlı birçok alternatif metotlar geliştirile gelmiştir.
Düşük libido genelde erkeklerde görülebilen bir problemdir. Düşük libido sorunu bir ereksiyon problemi değildir. Ereksiyon sonrası cinsel dürtüler konusunda problem yaşanmaktadır.
DÜŞÜK LİBİDO ÜZERİNE NELER YAPILABİLİR?
Hemen hemen tüm hastalıkların alternatif tedavisi bulunmaktadır. Ayrıca Vaajikarana olarak bilinen tedavi düşük libido sorununda önemli bir adımdır. Bu tedavi ayrıca cinsel gücü de artırmaktadır. Bunların yanında genel mutluluk, kuvvet, çocuk yapılması(doğurganlık) için kudret ve ereksiyonun artmasına katkı sağlar. Düşük libido tedavisine geçmeden önce sizlere düşen önemli görevlerden biri de düşük libidoya neden olan veya tetikleyen faktörleri bilmeniz gerekir. Ve bu faktörlerden olabildiğince kaçınmaya özen göstermelisiniz.
DÜŞÜK LİBİDO NEDENLERİ
Libidoyu azaltan belli başlı nedenleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:
İstenmeyen partner ile kompulsif(zorlayıcı) seks
Anksiyete ve stres
Aşırı alkol tüketimi bitkiler.gen.tr
Parkinson
Kalp, damar ve şeker hastalıkları
Antidepresan ilaçlar
Hormonsal ve nörolojik hastalıklar
Hipertiroidi
Semeni tahrip eden baharatlı, tuzlu ve sıcak yiyecek tüketimi
Meninin düşük miktarda olamsına yol açan cinsel etkinlikler
Uzun süre çalışmak
Doğuştan iktidarsızlık
Testosteron düşüklüğü
Partneri cezalandırma yda egemenlik sağlama isteği
Çocukken geçirilen cinsel istismar
DÜŞÜK LİBİDO İÇİN EV HAZIRLIKLARI
Balık / kuğu / tavus / tavuk yumurtası tüketin. Onları yemekten önce saf tereyağı içinde kızartarak tüketin.
Latince adı Phasleolus mungo olan bitkiden tatlı çorbalar yapın. Bu bitki, pirinç, buğday ve uzun biber eşit miktarda karıştırın. Toz oluncaya kadar ezin. Bu karışımı saf tereyağı içinde kızartın ve sonra süt ile pişirin. Karışıma şeker ekledikten sonra yiyin.
Suya Triphala tozu(Emblica officinalis, Terminalia chebul veTerminalia belerica) karıştırın. Yarım saat tuttuktan sonra yemek kaşığı ile saf bal ekleyin. Her gün sabah düzenli olarak almaya dikkat edin.
Bir bardak sütün içine bir çay kaşığı bal ekleyin ve için. Bu iksir hem hastalıklara karşı direncini arttırır ve düşük libido da dahil olmak üzere genel sağlık için gerekli güç ve sağlık hissi verir.
DÜŞÜK LİBİDONUN ARTIRILMASI İÇİN BİTKİSEL İLAÇLAR
sadece düşük libido değil genel anlamda diğer cinsel sorunlar için alternatif tedavi olarak kullanılabilecek bazı şifalı bitkiler vardır. Bunların önemlileri arasında;
Shilajit (Asphaltum): Shilajit vücut bağışıklığı artırır, hem de cinsel anlamda özellikle de düşük libido sorununda bir afrodizyak ajan olarak görev yapar. Kan dolaşımını artırır ve böylece penis ve testis bölgesine doğru kan tutar. Sperm kalitesi ve sayısı bu bitki tarafından geliştirilir. Kanın temizlenmesine destek verir. Buna ilaveten vücut gücünü de artırır. Depresyon, ruhsal yorgunluk ve zihinsel streste mucizevî yararları olan bir bitkidir.
Safed müsli (Chlorophytum borivilianum ): Alternatif Viagra adıyla popülerdir. Safed müsli en etkili afrodizyak ajanlardan biridir. Safed müsli kökleri sadece cinsel sürücü arttırmak değil, aynı zamanda fiziksel dayanıklılığı artırır. İlaveten anksiyete, stres durumlarında da faydalıdır.
Akarakara (Anacyclus pyrethrum ), anacylus, pire otu): Bu bitki mükemmel bir cinsel güç artırıcı olarak bilinir. Hastanın cinsel ömrünü uzatır. Ayrıca erken boşalma gibi cinsel sorunların tedavisinde, düşük libido gibi cinsel sorunlarda fevkalade etkilidir. Artı olarak erektil disfonksiyon ve iktidarsızlık gibi sorunların ortadan kalkmasında birebir etkilidir. Aynı zamanda sperm sayısını artırır.
Ashwagandha (Withania somnifera ): Ashwagandha bir yandan cinsel potansiyeli(düşük libido) artırır ve diğer cinsel sorunları çözer. Ashwagandha kan dolaşımını artırır, dayanıklılık artırır ve sperm sayısını artırır. Bu bitki ginsenge benzer özellikleri nedeniyle Hint ginsengi adıyla da popülerdir.
Ginseng: Ginseng, Çin tıbbında meşhur bir bitkilerden biridir. Günümüzde de bir çok bitki bilimci tarafından ülkemizde de tanıtımı yapılmaya devam edilmektedir. Kullanımı günbegün artan ginseng düşük libidoyu ortadan kaldırmakta(cinsel gücü artırmakta), tansiyonu düzenlemekte, kalbi güçlendirmekte, kolesterolü düşürücü olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Bunlara ilaveten merkezi sinir sistemini uyarıcı ve özellikle yorgunluğu giderici özelliği vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir