Eğir kökü, eğir kökü nedir, eğir kökünün faydaları

Eğir kökü bir bitkidir. Şifalı bitkiler kategorisinde değerlendirebilirsiniz eğir kökü bitkisini. Eğir kökü yılanyastığıgiller ailesinden bir bitki olup bataklıklarda ve su kenarları gibi yerlerde yetişiler. Yani yetiştiği yerin sürekli ıslak olması gerekiyor. Kök tarafı yere paralel uzanan bir bitkidir. Kokusu mandalinaya benzemekle birlikte biberi de andırdığını söyleyebiliriz. Tabi taze iken.

Eğir kökü nedir sorusunun başka bir cevabı ise faydalı bir bitkidir diyebiliriz. Eğir kökünün faydaları konusunda şunları söyleyebiliriz. Sindirim sistemi bozuklukları ve mide problemlerine iyi gelir.

Eğir kökünün faydaları arasında iştah açıcı özelliğini de sayabiliriz. Ayrıca şifalı bitkiler içindeki bu bitki beslenme amacıyla kullanıldığında kilo alamayanlara kilo almalarında yardımcı olur. Kereviz köküyle beraber kullanılırsa prostat büyümesine engel olucu özelliği vardır. Eğer çocuğunuzda tahıl alerjisi varsa bu bitki çok etkili olacaktır. Bazı şifalı bitkiler dozunda kullanılmalıdır ve bu bitki de dozunda kullanılması gereken bitkiler arasındadır. Eğir kökünün faydaları olduğu kadar aşırı kullanımı mide bulantısına sebep olur. Mümkünse bir uzman kontrolünde alınmalıdır. Kullanım şekli de tamamen uzmanın tavsiyesine bağlı olarak öğrenilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir