Son Haberler
Ana Sayfa / Bitki Haberleri / Elmanın insan sağlıyındaki önemi

Elmanın insan sağlıyındaki önemi

Birçoğumuz yanı başımızda olan bu şifa kaynağından habersizdir.Elma o kadar mükemmel bir meyve ki reçetesiz bir hayat için sizlere birçok faydayı , yararı beraberinde getiriyor.
Elmayı bu kadar özel kılan nedir ? Buna buradan ulaşabilirsiniz
Geçelim 15 faydasına..
1 Beyaz, sağlıklı dişlere sahip olun
Bir elma diş fırçası yerine, ancak bakterilerin seviyesini düşürerek tarafından diş çürümesine azaltarak, ağzınızda tükürük üretimi bir elma olumlu etkileri ısırma ve çiğneme olmaz.
2 Alzheimer kaçının
Fareler üzerinde yeni bir çalışma opført att içme elma suyu uzakta Alzheimer tutmak ve beyin üzerinde yaşlanma etkilerini mücadele olabilir gösterir. Çalışma att fareler nörotransmitter asetilkolin bir elma-gelişmiş diyet viste yüksek düzeyde beslenen ve düzenli diyet dem daha labirent testlerinde daha iyi yaptı edildi.
3 Parkinson karşı koruyun
Araştırma har det som insanlar meyve yemek ve diğer yüksek lifli gıdalar Parkinson karşı koruma visse beløb, beynin dopamin-Üreten sinir hücrelerinin bir arıza ile karakterize bir hastalıktır kazanmak gösterilir. Bilim adamları Orada bulunan antioksidanların bu til serbest radikal söndürme güç bağlantılı olması.
4 Her türlü kanseri frenleyin
Kanser Araştırma Amerikan Derneği bilim adamları, diğerleri arasında, flavonol zengin elma att tüketimi yüzde 23 varan pankreas kanseri udvikle riskini azaltmaya yardımcı olabilir kabul ediyorum. Cornell Üniversitesi’ndeki araştırmacılar Belirlenen flera sahip elma bileşikleri-triterpenoids-karaciğer, kolon ve meme kanser hücrelerine karşı thathave güçlü anti-büyüme faaliyetleri kabuğu. Onların tidligere araştırmalar kan sıçanlarda meme tümörlerinin sayısını ve boyutunu azaltmak bütün elma att özler bulundu. Bu arada, ABD har Ulusal Kanser Enstitüsü, yüksek lif alımının iki kolorektal kanser riskini azalttı tavsiye.
5 Diyabet riskini azaltmak
Top 20 düz karın gıdalar
Bizim en iyi sağlıklı elma yemek tarifleri
Daha fazla elma yemek için 6 grunner
Kadın som günde yüzde 28 dem som daha az Olası udvikle tip 2 diyabet elma yemem en az bir elma yiyin. Elma çözünür lif, anahtar iki küntleşme kan şekeri dalgalanmaları ile yüklenir.
6 Kolesterol düşürmek
Elma bulunan çözünür lif daha düşük kolesterol düzeyleri içine bağırsak, der çevirir yağ ile bağlar ve daha sağlıklı.
7 Sağlıklı bir Vücud
Araştırma har geniş bir vücut sizin arterlerde kolesterol bakımından zengin plak daha yavaş bir birikimi yüksek çözünür lif alımı bağlantılı. Elma derileri också hindrer kolesterol att bulunan fenolik bileşik sizin arter duvarlarında katılaşabilme karşı sisteminizi içine alır. Plak sizin arter içinde oluştururken, iki koroner arter hastalığı önde gelen, kalp kan akışını azaltır.
8 Safra taşı önleyin
Safra taşları tabloid bunun için safra bir sıvı olarak iki gjenstår çok fazla kolesterol var oluşturmak, bu yüzden katılaşır. Onlar obez yaygın særlig vardır. Forhindre safra taşı, doktorlar lif iki size kilo ve kolesterol düzeylerini kontrol etmenize yardımcı yüksek bir diyet tavsiye ediyoruz.
9 Ishal ve Kabızlığa Karşı Çözüm
Eğer tuvalete gidemez ya da sadece duramazsın olsun, fiber elma kan yardımında bulundu. Fiber kan enten yedeklediğiniz yaparken şeyler boyunca hareket etmeye devam kolon iki su çekin, ya da bağırsakları yavaşlatmak sizin dışkı iki fazla suyu emer.
10. Irritabl barsak sendromu nötralize
İrritabl barsak sendromu kabızlık, ishal ve karın ağrısı ve şişkinlik ile karakterizedir. İki kontrol disse belirtileri doktorlar diyet lif yüksek alımı dahil ederken süt ve yağlı gıdalardan uzak kalıyorum öneririz.
11 Hemoroid önlemek
Hemoroid anal kanal ve değil hayatı tehdit edici, disse damarlar kan çok acı ise bir şişmiş damar vardır. Bunlar pelvis ve rektal alanları çok fazla basınca neden olur. Kontrol kabızlık parçası, Böylece lif kan förebygga Eğer tuvalete oluyor çok fazla nar süzme ve hemoroid hafifletmeye yardımcı.
12 Kilonuzu kontrol edin
Birçok sağlık sorunları dem kalp hastalığı arasında, fazla kilolu olma, inme, yüksek tansiyon, tip 2 diyabet ve uyku apnesi ile ilişkili vardır. Kilo yönetmek ve genel sağlık forbedre için, doktorlar lif açısından zengin bir diyet tavsiye ediyoruz. Lif oranı yüksek gıdalar çok fazla kalori maliyet olmadan dolduracaktır.
13 Karaciğer detoks
Biz içecekler veya gıda Sürekli tüketen toksinler, om det konum ve karaciğer takas disse sizin vücut dışına toksinler için ansvarlig edilir. Birçok doktor yarardan çok zarar potansiyeline theyhave söyleyerek, moda detoks diyetler şüpheci. Neyse ki, biri en iyi-ve iki yardım karaciğer elma gibi meyve olan detoks yiyebilirsiniz En kolay şeyler.
14 Bağışıklık sistemini güçlendirmek
Kırmızı elma quercetin adı verilen bir antioksidan indeholde. Son çalışmalar att quercetin kan Eğer stresli konum, özellikle, artırmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek bulunamadı sahip.
15 Katarakt önleyin
Konuyla ilgili son çalışmalar havebeen fordelt rağmen, siste uzun vadeli çalışmalar Olası yüzde insanlar att som meyve att indeholde elma-er antioksidanlar gibi zengin bir diyet olan 10:02 15 daha az udvikle katarakt öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir