Kabak Çekirdeği Yağı Hakkında Tüm Bilmek İstedikleriniz

Kabak Çekirdeği Yağı Nasıl Yapılır?
Kabak çekirdeği yağı, Kabak bitkisinin olgunlaşması sonrası büyük, sert kabak sebzesinin içinde yer alan sarı kabuklu çekirdeklerinin, yeşil iç çekirdeklerinin kabuklu olarak hiçbir ısıl işleme maruz bırakmadan sıkıştırılarak sıkılması yöntemiyle elde edilir.

Kabak Çekirdeği Yağı Tanımı ve Özellikleri;
Ülkemizde iki cins kabak yetiştiriciliği yapılmaktadır. Endüstriyel kabak çekirdeklerinden çıkan yağ kırmızı iken kuruyemişlik kabak çekirdeklerinin yağı yeşil renklidir. Soğuk sıkım sabit kabak çekirdeği yağı, lezzetli , koyu yeşil renkli, karekteristik kabak çekirdeği kokusu hafif bitkisel yağdır. Damakta hafif tat bırakan lezzete sahiptir.Yüksek oranda doğal element içerir. Kabak çekirdeği yağı doğal bir yemeklik yağ, doğal besin desteği olarak ve salatalarda ara yemeklerde sos olarak tüketilebilir.
Kabak Çekirdeği Yağı Kullanım Şekli ve Kullanım Alanları;
Besin Desteği olarak tüketimi ;
Kabak Çekirdeği yağını gıdai olarak beslenme destek ürünü amacıyla tüketmek istiyorsanız sabahları aç karnına 1 tatlı kaşığı ve akşamları yemekten önce bir tatlı kaşığı içebilirsiniz. Bu amaçla tüketeceğiniz Kabak Çekirdeği yağının rahatsız edici tadı yoktur. Kokusu kokusuz denecek kadar az kabak çekirdeğine has kokusudur.
Gıdai Sos veyahut Kızartmalarda Yemeklik tüketimi;
Soğuk pres kabak çekirdeği yağı çok kaliteli bir yemeklik yağ ve besin desteğidir. Yüksek oranda doğal element, vitamin ve mineral içerğine sahiptir.Tavsiye edilen tüketim miktarı porsiyon başına bir yemek kaşığı kafidir.

Kozmetik Amaçlı tüketimi;
Kozmetik amaçlı kullanımı ile ilgili ar-ge çalışmaları devam etmektedir.

Kabak çekirdeği Yağı ile ilgili dönüşüm ne kadar sürede başlar, ne kadar kullanmalıyım?
Herhangi bir sağlık probleminiz olmaması durumunda vucudunuz düzenli olarak kullanmanız sağlık kaliteniz açısından önemlidir. Besin desteği ve fonksiyonel tüketimlerde düzenli olarak 2 ay ve üzeri kullanım tavsiye edilir.

Kabak Çekirdeği Yağının faydaları nelerdir?
Faydaları hususunda birçok kaynağı belli veyahut kaynak gösterilmeden bilgiler paylaşılmaktadır. Tıbbi olarak tedavi amaçlı faydalarını beyan etmek ülkemiz ilgili bakanlık yönetmeliğine göre yasaktır. Bu yüzden şu hastalığa bu hastalığa iyi gelir diye satmak müşteriyi aldatıcı olacaktır. Besin destek ürünü olarak veya sağlıklı ve lezzetli yemekler için güvenle kullanabilirsiniz.

Kabak Çekirdeği Yağı zararları nelerdir?
Sağlıklı ve iyi imalat koşullarında üretilmiş soğuk pres doğal Kabak Çekirdeği yağının bilinen herhangi bir zararı yoktur. Üretim süreçleri yüksek kalite standartlarına uygun bir çok soğuk pres yağ gibi Kabak Çekirdeği yağında da yan etkisi yoktur. Kabak Çekirdeği yağı da birçok soğuk sıkım yağ gibi insan vucudunun ihtiyaç duyduğu fakat vucudun kendi üretemediği dışardan alması zorunlu bileşenleri içerdiği için yararlıdır.

Kabak Çekirdeği Yağının katkısız ve doğal olduğunu nasıl anlarız?
Kabak Çekirdeği yağının katkısız ve doğal olduğunu fiziksel özelliklerinden veyahut koku, tat gibi niceliksel özelliklerinden anlamanız mümkün değildir. İstediğiniz kadar uzman olun kattiyen kokusundan, tadından, şeklindenKabak Çekirdeği yağının saflık derecesini tespit edemezsiniz.Ama genel olarak koyu yeşil ve normal rafine yemeklik yağlardan daha yoğun kıvamlı olmalıdır.Rengi ışığa tutulunca kırmızı gölge verir. Yağın damakda bıraktığı tat karekteristik kabak çekirdeği tadına benzer. Rahatsız etmeyen bitkisel kabak çekirdeği kokusu olmalıdır. .

Kabak Çekirdeği Yağı nerelerde ne amaçla kullanılmaktadır?
Kabak Çekirdeği yağı dünya geneli ve ülkemizde yemeklik yağ ve besin desteği olarak tüketilmektedir.Soğuk sıkım Kabak Çekirdeği yağı yemeklik kullanımı daha çok sağlık desteği amaçlıdır.

UYARI –
Kabak Çekirdeği yağı ilaç değildir. Tedavi amaçlı kullanılmaz ve tedavi amaçlı satılamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir