Kayısı Çekirdeği Yağı Maskesi

Doğal Saç Kremi Tarifi:

Temiz bir kap alın ve bu kabın içine ¼ fincan kayısı çekirdeği yağı dökün. Daha sonra 5 damla nane, 5 damla lavanta ve 5 damla sardunya yağı ekleyin. Kabı kapatın ve içindekileri karıştırmak için iyice sallayın. Her duştan sonra saçlarınızı kurutmadan önce 4 damla bu karışımdan uygulayın.

Kayısı Çekirdeği Yağı Saç Uzamasını Teşvik Eder

Omega 6 yağ asitleri, saç uzamasını teşvik eder. Kayısı çekirdeği yağı ise önemli miktarda omega 6 yağ asidi içerir. Saç uzamasını teşvik etmek için bu yağı kullanmanızı öneririz. Her gün saçlarınıza ve saç köklerinize birkaç damla kayısı çekirdeği yağı sürebilirsiniz.

Kayısı Çekirdeği Yağının Zararları
Kayısı çekirdeği yağının cilde ve saça faydaları olduğu gibi bazı zararları ve yan etkileri bulunmamaktadır. Çok nadir olarak hassas cilt tipine sahip olanlarda tahrişe neden olur. Cilde sürüldükten sonra hemen güneşe çıkılması tavsiye edilmez.

Kayısı Çekirdeği Cildi Beyazlatır Mı

Kayısı çekirdeği yağının bilinen etkili özelliklerinden biride cilt renk tonunu eşitlemesi olarak bilinmektedir. Cilt lekelerini yok eden bu doğal yağ ayrıca cilt renk farklılıklarını giderir.

Kayısı Çekirdeği Yağı Cilde Nasıl Sürülür
Kullanımı oldukça kolay olan kayısı çekirdeği yağını cilt lekeleri, sivilce, sülülit ve masaj rahatlıkla kullanabilirsiniz. 1 yada 2 damla pamuğa damlatıp uygulamanız yeterlidir. Genelde bu yağı kullanmak isteyenler kayısı yağı yüze sürülür mü sorusunu çok sık sormaktadırlar. Masaj yaparak yüzünüze uygulayacağınız bu yağı cilt tarafından emilmesini sağlamalısınız. Cilt lekeleri ve sivilce lekelerinin olduğu bölgeye sürerek etkili sonuç almanız mümkün.

Kayısı çekirdeği yağı göz altına sürülür mü sorusuna cevap vermek gerekirse göz altına 1 damla kadar sürülür ve hafif hareketlerle masaj yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir