Kireçlenme için Bitkisel Yağ

Eklem kireçlenmeleri alçının vücudumuzun hareketli kısımlarının kısıtladığından dolayı oluşan bir rahatsızlıktır. Kireçlenmeden kurtulma elinizin, kolunuzun, ayağınızın ne kadar çok süre alçıda kaldığına göre değişir. Ama normal bir kırık dan sonra eğer söylediğim yöntemleri uygularsanız 15 gün içerisinde kireçlenmeden kurtulursunuz.

Kireçlenme için Bitkisel Yağ
Alçıdan sonraki kireçlenmeler için kullandığım bitkisel yağlar saf zeytin yağı ve susam yağı dır. Peki nasıl kullanmalıyız. Arkadaşlar bitkisel yağı uygulayacağımız yeri ilk olarak sıcak su ile yumuşatmamız gerekmektedir. Eğer bu yer eliniz ise sıcak su dolu bir kovaya elinizi soka bilirsiniz, eğer diz kapağı omuz vs. sıcak su sokamıyacağınız bir yer ise o zaman sıcak suyu bir kovaya doldurunuz ve havluyu sıcak suya daldırıp sıkıp uygulamayı yapacağımız yere bastırınız. Bu uygulamayı 10 – 15 dakika kadar yaptıktan sonra kireçlenen bölgeye saf zeytin yağı veya susam yağı ile masaj yapınız. Masaj yapan kişinin biraz sizin canınızın yakmasına izin verin. Masaj ovalar gibi değil biraz hastanın canı yanacak şekilde baskı uygulayarak yapılması çok önemlidir. Aşağıdaki masaj resmi benden bir alıntıdır.

Alçıdan sonra diz kapağına masaj
Masaj uygulamasını yaptıktan sonra kireçlenen bölgeyi mutlak ama mutlaka hareket ettiriniz. Arkadaşlar biraz canınızın yanmasına izin verin yoksa kurtulamazsınız. Hareketlerimizide yaptıktan sonra kireçli bölgeyi buzdolabı streci ile sarıp bir kaç saat tutmanız fayda sağlıyacaktır.

Moralinizi bozmayınız, zamanla daha iyi olacaksınız sadece dediklerimi uygulayınız ve kireçlenmeden kurtulun. Konu hakkında sormak istediklerinizi lütfen makalemin altında yazınız sizler için memnuniyet ile cevaplarım.

Not: Diğer kireçlenme vak’aları için sitemizdeki şifalı bitkiler kategorimize uğrayınız..

2 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir