Kudret narı kapsülü

tarafından
216
Kudret narı kapsülü

Kudret narı kapsülü adından da anlaşılacağı üzere, insan üzerinde adeta doping etkisi yapan şifalı bitkilerin sultanlarındandır. Latince adı Momordica charantia adı verilen bitkinin kullanılması ile kudret narı kapsülleri elde edilir. Kudret narı bazı yörelerde Balsam elması, Balsam armudu, Afrika hıyarı, Acı Kabak, Acı Kavun olarak da bilinmektedir. Kudret narının meyve ve yaprakları, mineral ve vitaminler bakımından zengindir. Özellikle demir, kalsiyum, fosfor ve B vitaminleri bakımından zengin içeriğe sahiptir. Son yıllarda önemi artan kapsüller kişi için olağanüstü gıda destekleyicileridir. Kudret narı kapsülleri kullanımda dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Gebelerin ve 12 yaşından küçük olan çocukların bir doktor kontrolünde kullanmalarında yarar vardır.
bitkiler.gen.tr

FAYDALARI NELERDİR?

İyi bir öksürük kesici ve ateş düşürücüdür.
Bağırsak boşaltıcı ve bağırsak kurtlarına karşı düşürücü etkiye sahiptir.
Kadınlarda kısırlığın giderilmesinde kullanılmaktadır.
Karaciğer bozukluklarına destek vermek amacı ile kullanılır.
Tümörler, yaralarda, romatizmada, sıtmada, adet problemlerinde, diyabette, kolikde, ateşli durumlarda ve bağırsak kurtlarına karşı kullanılmaktadır.
Kadın ve erkekte cinsel gücü artırıcı özelliği bulunmaktadır.
Kudret narı kapsülü, egzama ve uyuz gibi deri hastalıklarında fayda sağladığı da bir gerçektir.
Çin’ de iştah açıcı, mide-bağırsak iltihaplarında ve meme kanserine karşı kullanılmaktadır.
Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
New York Üniversitesinde yapılan bir araştırmada kudret narında HIV virüsünün çoğalmasını engelleyen bir protein keşfedildiği bildirilmektedir. Yanı sıra kudret narının, antibiyotik etkisinin olduğu tespit edilmiştir.