lavanta çayı, lavanta çayı nasıl yapılır

Lavanta çayı yüzlerce derde deva bir çaydır. Lavanta çayı çok iyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar söktürücüdür. Karaciğer dostu olan lavanta çayı aynı zamanda cildinizi de güzelleştirir ve sivilcelerinizi yok eder.

Lavanta çayı içmek sizi daha zinde yapar ve size enerji katar. Her sabah aç karnına içeceğiniz bir bardak lavanta çayı bir ay içinde 7 kilo incelmenize yardım eder. Lavanta çayı faydaları bunlarla sınırlı değil. Lavanta çayı aynı zamanda içilmeden saç derisine masaj yolu ile yedirildiğinde kepeklerinizi kökünden yok eder.

Lavanta çayı nasıl yapılır?

Lavanta çayı nasıl yapılır sorusuna basitçe Anadolu’muzun vazgeçilmez siyah çayı gibi demlenir diyebiliriz. Kaynattığınız suya bir bardağa bir çorba kaşığı lavanta çayı attıktan sonra 8-10 dakika demini almasını bekleyiniz ve daha sonra afiyetle içiniz.

Lavanta çayı nasıl yapılır sorusu lavanta bitkisinin keşfedilen yararlarından faydalanmak isteyen binlerce insanın merak ettiği bir sorudur. Sıradan çay demleme usulünden hiçbir farkı olmayan bu işlemi yediden yetmişe herkes kolayca yapabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir