Kilo Vermek İçin Günde Ne Kadar Su İçmeli

Kilo Vermek İçin Günde Ne Kadar Su İçilmeli?

Zayıflama programında mısınız? Mümkün olduğunca çabuk en ince halinize dönmek ister misiniz? Güzel, ama çoğumuz gibi, aklınızda birtakım şüpheleriniz olabilir. Ve bir tanesi ideal olarak içmeniz gereken su miktarı olacaktır. Eğer öyleyse, bu yazı senin için doğru olan. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Kilo Kaybı İçin Su :

Toplam vücut ağırlığının yaklaşık% 66’sını oluşturan su, aşırı kilo vermenin en büyük yardımcılarından biridir.

Kilo kaybı için kaç litre su içeceğini merak ediyor musunuz? Su tüketiminde çeşitli kurallara uymak zorunluluğu vardır ve en son korku suyun aşırı tüketimiyle ilgilidir. Çok fazla su içmenin vücudun tuz içeriğinde dengesizliğe neden olabileceği düşünülmektedir. Potasyum seviyeleri de rahatsız. Toplu halde, bu bulantı, yorgunluk, bulantı ve baş ağrısı ile sonuçlanır

Peki, kilo vermek için içilecek suyun ideal miktarı nedir? Okumaya devam et!

Kilo Vermek İçin Su İçin

Kilo Vermek İçin Günde Ne Kadar Su İçmeli?
8 × 8 kuralını takip etmek her zaman en iyisidir. Bu kurala göre 8 bardak su 8 bardak bir birey tarafından tüketilmesi gereken şeydir. Bu miktar 2 litre suya karşılık gelir. Ancak araştırmacılar, günde 4 litre suya ihtiyacımız olduğunu söylüyor.

Bu, vücut türünüz, fitness seviyeleriniz, diyetiniz ve uyku düzeniniz gibi diğer faktörlerin resme girdiği zamandır.

Ağırlıksız bir yolculukta olduğunuz için, antrenmanlarınızı da yaptığınızı varsaymak güvenlidir. Bu nedenle egzersizinizden önce ve sonra hidrat yaptığınızdan emin olun.

Egzersiz sonrası susuzluk baş ağrılarına ve baş dönmesine neden olur. Mümkünse egzersizin arasında su içebilirsiniz.

Ayrıca unutmayın ki sadece su değil, aldığınız meyve suları, kahve ve çay da toplam su tüketimini arttırır. Hatta salatalık, domates, şeftali, karpuz, portakal vs gibi meyve ve sebzeler bile su içerir. Bu yüzden, onları su alımını ölçmek için de düşünün.

İşte kilo vermek için ne kadar su içmek gerektiğini bulmak için bir yol misyonu:

1. Kilonuzu dikkate alın – genel kural ne kadar ağır, içmek zorunda olduğunuz su miktarı o kadar artar. Açıktır ki, insanların su ihtiyacı birbirinden farklıdır.
2. Ağırlığınızı pounda çevirin. Kabaca, 1 kg = 2.20 libre.
3. Ağırlığınızı kiloda 2/3 ile çarpın. Eğer 200 kilo ağırlığındaysanız, 200 ile çarpın 2/3. Bu yaklaşık olarak133’lük bir sayı verir. Her gün yaklaşık 133 ons su içmelisiniz.
4. Şimdi yaptığınız egzersiz miktarını göz önüne aldığımızda. Eğer günde otuz dakika çalışırsanız fazladan 12 ons su içmelisiniz.

Bu hesaplamaların çok geniş ve genelleştirilmiş bir örneklemeye dayalı olarak yapıldığını unutmayın. Akılda tutulması gereken ana kurallar şunlardır:
bitkiler.gen.tr
1. Susamayacağınız zamanlarda bile su içirin. Susadığını hissetmek, organ sistemlerinin beynin sinyalini gönderdiği anlamına gelir ve bu zaten biraz dehidrate olduğunuz anlamına gelir. Bu nedenle, gün boyunca bilinçli olarak su içelim. Her saat su içmenizi hatırlatan mobil uygulamaları kullanabilirsiniz.
2. Egzerseniz ekstra suya ihtiyacınız olacaktır. Sadece dışarı çıktıktan hemen sonra suyun çarpmamasına dikkat edin. Sadece su yudumlayın ve ağzınızı ıslatmasına izin verin.
3. Düz su sizi sıkarsa, lezzet vermek için limon, nane veya hatta turunçgil meyveleri kullanın.

Bir günde daha önce zayıflama için ne kadar su içtiğinin farkındaydınız mı? Bu ipuçlarını takip edin ve her gün doğru miktarda su içtiğinizden emin olun! Makaleyi nasıl buldunuz? Görüşler bölümünde görüşlerinizi bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir