Sperm çoğaltan azgın keçi otu

AZGIN KEÇİ OTU (EPİMEDİUM)
Azgın keçi otu, yapraklarından ilaç yapmak için kullanılan bir bitkidir. Bitki tablet yada kapsül şeklinde de besin takviyesi olarak yararlanılabilmektedir. Kökeni uzakdoğu’ ya dayanmaktadır. İçerik bakımından zengin bir bileşime sahip olması ona şifa vermesi bakımından popülerlik kazandırmaktadır. Flavonlar, glikozitler, icariin ve noricariin içerir.
DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Azgın teke otu, Horny Goat Weed, Barrenwort, Épimède, Épimède à Grandes Fleurs, Épimède du Japon, Epimedium, Epimedium Acuminatum, Epimedium brevicornum, Epimedium grandiflorum, Epimedium Grandiflorum Radix, Epimedium koreanum, Epimedium macranthum, Epimedium pubescens, Epimedium sagittatum, Epimedium violaceum Epimedium wushanese, Herba Epimedii, Herbe Cornée de chevre, Hierba de Cabra tr Celo, Japon Epimedium, Xian Ling Pi, Yin Yang Huo.
Sponsorlu Bağlantılar
FAYDALARI NELERDİR?
Öncelikli kullanıldığı alanın araştırmalarla destekli olarak afrodizyak olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede özellikle erkekler arasında hiç de azımsanmayacak ve gizli tutulan bir problem olan İktidarsızlık, boşalma problemleri, cinsel işlev bozukluğu, yorgunluk gibi sıkıntılı durumlarda başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.
İlaveten hafıza kaybı, yüksek tansiyon, kalp hastalığı, karaciğer hastalığı, bronşit, eklem ağrıları, HIV / AIDS, osteoporoz gibi sağlık sorunlarında da kullanılabilmektedir.
DİĞER FAYDALARI
Kemik ve eklemlere güç katar
Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir
Sperm üretimini artırır
NASIL ETKİ EDER?
Azgın keçi otu, kan dolaşımını artırarak ilgili organa daha fazla kan akışı sağlar. Ayrıca cinsel fonksiyonları geliştirmeye yardımcı olabilen kimyasallar içerir. Ayrıca postmenopozal kadınlarda kemik kaybını azaltabilen fitoöstrojen içerir.
GÜVENLİ Mİ?
Fitoöstrojenler içeren Azgın keçi otunun özel bir ekstresi, 2 yıl için kullanıldığında güvenli olarak görünmektedir. Ancak, azgın keçi otunun bazı türleri uzun süre veya yüksek dozlarda kullanıldıklarında güvenli görünmüyor. Bu türlerin uzun süreli kullanımı baş dönmesi, kusma, ağız kuruluğu, susuzluk ve burun kanamasına neden olabilir. Azgın keçi ot büyük miktarlarda alınması spazmlar ve ciddi solunum problemlerine neden olabilir. Ayrıca;
Hamile veya emziren
Düşük kan basıncı (hipotansiyon)
12 yaş altındaki çocuklar söz konusu ise bu bitki ve ekstrelerini kullanmayın yada bir doktor önerisi olarak alınız.
İLAÇLARLA ETKİLEŞİM
Yüksek kan basıncı (antihipertansif ilaçlar) için ilaçlar
Etkileşim Değerlendirme: Orta derecede kombinasyonu olması nedeni ile dikkatli olmalısınız. Doktorunuza danışarak kullanın.
Azgın keçi otu, kan basıncı azaltma yeteneğindedir. Yüksek tansiyon ilaçları ile birlikte bu bitkinin alınması kan basıncının çok düşük olmasına neden olabilir.
Yüksek kan basıncı için bazı ilaçlar (Capoten) kaptopril, enalapril (Vasotec), losartan (Cozaar), valsartan (TAMGARD’ın), diltiazem (Cardizem) Amlodipin (Norvasc), (HydroDiuril) hidroklorotiyazid, furosemid (Lasix) ve diğerleridir.
Kan pıhtılaşmasını yavaşlatan ilaçlar (Antitrombosit / antikoagülan ilaçlar)
Etkileşim Değerlendirme: Orta derecede kombinasyonu olması nedeni ile dikkatli olmalısınız. Doktorunuza danışarak kullanın. Bitki, kan pıhtılaşmasını yavaşlatabilir. Ayrıca, ek olarak pıhtılaşma yavaş ilaçlar ile birlikte bitkiyi almak morarma ve kanama olasılığını artırabilir.
Bazı ilaçlar kan pıhtılaşmasını yavaşlatır; aspirin, klopidogrel (Plavix), diklofenak (Voltaren, Cataflam, diğerleri), ibuprofen (Advil, Motrin, diğerleri), naproksen (Anaprox, Naprosyn, diğerleri), dalteparin (Fragmin), enoksaparin (Lovenox) , heparin, warfarin (Coumadin) ve diğerleridir.
AZGIN KEÇİ OTU İÇİN DOZAJ
Azgın keçi otunun uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda azgın keçi otu için uygun bir doz aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli ve dozlarda önemli olabilir, aklınızda bulundurun. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin, kullanmadan önce eczacı veya doktorunuza danışınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir